Ogrenet
Atgriezties pie raksta

ONKC demonstrē Ogrē uzņemtu spēlfilmu "Vecā dārza noslēpums" Foto

Svētdien Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē ikviens interesents bez maksas varēja noskatīties jaunu, aizraujošu spēlfilmu visai ģimenei "Vecā dārza noslēpums", kuras uzņemšana 2018.gada vasarā norisinājās Ogrē.

"Man ir  patiess prieks redzēt pilnu zāli, kas ir likumsakarīgi, jo filma ir jums, par jums un tās darbība notiek Ogrē," pirms seansa sacīja filmas režisore Gunita Groša. Skatītāji apliecināja, ka ļoti vēlas redzēt, kā Ogre izskatās kino.


Pēc filmas skatītājiem bija iespēja tikties ar tās veidotāju radošo grupu un aktieriem.


"Mēs meklējām scenārijam atbilstošu interesentu māju, kas atrodas blakus daudzstāvu ēkām. Šādu vizuāli pievilcīgu māju atradām Ogrē," skatītājiem stāstīja filmas režisors inscenētājs Olafs Okonovs,


Filmas notikumi risinās Ausekļa prospektā 17, kur pirmajā stāvā atrodas veikals "Namiņš". Interesanti, ka šī ēka ir grupas "Astro’n’out" dziedātājas Māras Upmanes-Holšteines dzimtas māja.  Romantisko koka namu savulaik ir projektējis dziedātājas vecvectēvs, slavenais arhitekts Makss Šervinskis - viens no jūgendstila aizsācējiem Rīgā. 


O.Okonovs atklāja, ka scenārijā sākotnēji bija paredzēts, ka dārzā augs āboli, bet tā kā šajā dārzā pārsvarā ir skuju koki, nācās sākotnējo ideju aizstāt ar ķirbjiem. Lai skatītāji nepamanītu, ka ķirbji nav auguši šajā dārzā, tie bija jāpagriež ar kātiem uz leju…


Filmā piedalījās arī ogrēnietis Emīls Mamedovs, kurš ikdienā strādā par Lielvārdes novada pašvaldības policijas vecāko inspektoru. Filmā "Vecā dārza noslēpums" viņš iejutās epizodiskā lomā. Aktiera uzdevums bija sēdēt Ogres centrā uz soliņa un ēst burgeru, bet filmā iesaistītie bērni viņu vērtēja, vai derēs par mātes potenciālā drauga kandidātu.


Šī nav E.Mamedova pirmā loma. Viņš jau agrāk sadarbojies ar režisori Gunitu Grošu, lai attēlotu otrā plāna lomas. Kā portālam OgreNet.lv atklāja E.Mamedovs, viņu iepriecinājis fakts, ka filmēšanai izvēlēta Ogre.


"Loti patīkami, ka Ogre tiek parādīta visā Latvijā. Jau no pirmajiem seansiem redzams, ka apmeklētība ir diezgan liela. Skatītājiem filma patīk, un arī Ogres vārds tiek darīts zināms plašākai sabiedrībai," saka E.Mamedovs.


Savukārt ogrēnietes Guntas Loss pienākums filmas tapšanas laikā bija pieskatīt četrus mazos aktierus. "Cepām pankūkas, un daudz ko citu darījām filmēšanas starplaikos," stāsta Gunta. Viņai bija jāpalīdz bērniem risināt arī sadzīves problēmas, ja tādas radušās.


Mazie aktieri atklāja, ka Ogrē filmēties ļoti paticis. Arī aktieris Armands Bergs atzina, ka piedalīšanās šajā filmā atsaukusi atmiņā bērnību. Kad filmēšana beigusies, kas noticis tieši pusnaktī, un bija pienācis laiks šķirties un doties mājās, mazie aktieri sākuši raudāt, jo bija žēl, ka divas nedēļas ilgušais piedzīvojums Ogrē ir beidzies.


Skatītājiem bija daudz jautājumu filmas veidotājiem, un viens no tiem: "Vai filmai būs turpinājums?" O.Okonovs izteica varbūtību, ka turpinājums sekos…

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43195

4. februārī, 00:02, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:) • 8. februārī, 00:15
Ogrei vajadzētu vairāk filmu!
Rita • 5. februārī, 21:41
Filma izskatās ilgdzīvotāja, jo sižets interesants un dzīvīgs - bērniem patīk... Cik noprotu, ideja ņemta no zināmās ..."Viens pats mājās', bet te daudz labu ideju cilvēka izaugsmei...Malači! Paldies. Un prieks, ka Latvijā ir entuziasti, kas strādā ar nelieliem kapitālieguldījumiem un rada lielisku produktu...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet