Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogrē jaunrades konkursā "Mēs un deja" izdejo 40 jaunas dejas Foto

8.februārī Ogrē norisinājās tradicionālais jaunrades deju konkurss "Mēs un deja", ko organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Ogres novada Bērnu un jauniešu centru un Ogres novada Kultūras centru.

Konkurss aizsācies 2001.gadā, un ik gadu konkursam tiek pieteikti vairāki desmiti bērniem un skolu jaunatnei veltītu jaunu deju, kuras radījuši gan sabiedrībā pazīstami un atzinību guvuši horeogrāfi, gan deju skolotāji, kuri savu dejas prieku realizē jaunu deju radīšanā.


Šī gada konkursā piedalījās 23 horeogrāfi ar 40 jaunrades dejām. Horeogrāfu radošās ieceres īstenoja 19 deju kolektīvi ar teju tūkstoš dalībniekiem. 


Ogres novadu konkursā pārstāvēja divas horeogrāfes – Daina Pelēce ar deju "Pūga pūga!", ko dejoja Ogres bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Viznīts", un "Atdod manu vainadziņu" ("Viznīts" un Ropažu novada bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Cielaviņa") un Inese Putroma ar deju "Viena gara turku pupa" (Lauberes Kultūras nama bērnu tautas deju kolektīvs "Bitītes").


Konkursā horeogrāfi piedāvāja dejas divās kategorijās – latviešu tautas deja un rotaļdeju apdares,  latviešu skatuviskās dejas, kuras veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus.


Konkursa dejas vērtēja komisija: Rita Spalva – horeogrāfe, profesore, Latvijas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja; Maruta Alpa – horeogrāfe, Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes locekle; Taiga Ludborža – horeogrāfe, Latvijas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītāja, deju ansambļa "Bramaņi" mākslinieciskā vadītāja; Iluta Mistre – horeogrāfe, Latvijas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītāja, Lielvārdes bērnu un jauniešu deju kolektīva "Pūpolītis" mākslinieciskā vadītāja; Jānis Purviņš - horeogrāfs, Latvijas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītājs, Tautas deju ansambļa "Līgo" mākslinieciskais vadītājs.


Vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja R.Spalva, pēc rezultātu apkopošanas, atzina, ka žūrijai nenācās viegli izšķirties, kuras ir veiksmīgākās horeogrāfijas, taču vērtētāji bijuši objektīvi. Īpaši tika sumināta 13 gadu vecā Made Galiņa, kuras deja "Šmickas" ieguva 2.vietu  10.-12.klašu grupā. 


Konkursa noslēgumā horeogrāfus un dejotājus sveica Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa: "Ir pagājis gads, radītas jaunas dejas. Katru gadu jūs rodat, radāt, raisāt savas idejas un tās īstenojat. Deju kolektīvu dalībnieki apgūst jaunas dejas un kopā ar savu skolotāju un horeogrāfu strādā, lai radītu deju,  ko varbūt dejos visa Latvija. Šis gads ir īpašs ar XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gaidīšanas laiku."


Kā portālam "OgreNet.lv" atklāja A.Bērziņa, pēc konkursa apbalvotās dejas tiek piedāvātas deju kolektīvu vadītājiem repertuāra apguves seminārā: "Šīs dejas varēs mācīties un dejot visi Latvijas bērni un jaunieši. Iespējams, ka kāda no šī gada konkursa dejām tiks iekļauta XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta repertuārā, kas nākamgad tiks izdejots Daugavas stadionā."


Tradicionāli par konkursa "Mēs un deja" norises vietu tiek izvēlēts Ogres novada Kultūras centrs.


"Ogres novada Kultūras centrā ir brīnišķīga skatuve, ļoti labi pārredzama zāle. Visa infrastruktūra ir atbilstoša konkursa norisei," atzina A.Bērziņa. Īpašu Valsts izglītības satura centra paldies par ieguldījumu konkursa organizēšanā saņēma Ogres novada Kultūras centra direktores vietniece Rita Smirnova un Ogres novada Bērnu un jauniešu centra direktores vietniecei un deju metodiķe Marta Dargiene. A.Bērziņa uzteica arī brīvprātīgos jauniešus, kuri veic neskaitāmus mazos darbiņus, lai konkurss noritētu godam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43237

9. februārī, 15:25, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet