Atgriezties pie raksta

Aicina uz muzeja jaunās ekspozīcijas "Pietura Ogre" atklāšanu Foto

22. februārī plkst. 14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta pastāvīgā ekspozīcija "Pietura Ogre", kas ogrēniešiem un pilsētas viesiem piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par pilsētas kultūrvēsturisko attīstību.

"Pietura Ogre" -  tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien. 


Jaunā ekspozīcija ir kā ekskursija laikā un met lokus cauri gadsimtiem, atskatoties uz pilsētas senāko vēsturi, kad Ķentes pilskalnā apmetās pirmie iedzīvotāji, līdz pat laikam, kad Ogre izpelnījās ievērību kā iecienīts kūrorts, gan vēlāk, kļūstot atpazīstama, pateicoties Ogres trikotāžas kombinātam.


Gadu gaitā Ogre, atrodoties pie senā, nozīmīgā Daugavas ūdensceļa un svarīgās Rīga-Daugavpils transporta maģistrāles piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan sagrāvi, tomēr spējusi pārvarēt pārbaudījumus un šogad februārī atzīmē savu 91 jubileju.


Ekspozīciju veido vairākas tematiskās daļas – Ķentes pilskalns un vecā Rīga; Ogre un Ikšķiles muiža; Ogre – gaisa un peldu kūrorts, pilsēta padomju laikā, Ogres trikotāžas kombināts. Ekspozīciju papildina mūsdienīgas digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā. Nebūs garlaicīgi arī mazākajiem muzeja apmeklētājiem, atbilstoši ekspozīcijas tēmām vairākās vietās bērni varēs darboties un spēlēties.


Jaunā ekspozīcija tapusi ar Ogres novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis. Šeit eksponēti priekšmeti arī no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta, Jūrmalas pilsētas un Rīgas Jūgendstila muzeja. Pateicamies visiem par sadarbību ekspozīcijas tapšanā. 


Aicinām visus piestāt jaunajā "Pieturā Ogre"!


Muzejs atvērts darbdienās no plkst. 10 līdz 17, sestdienās un svētdienās no plkst. 12 līdz 16, pirmdienās -slēgts. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43271

14. februārī, 13:21, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

OgreNet.lv • 15. februārī, 11:18
Ogres Vēstures un mākslas muzejs atrodas Ogrē, Brīvības ielā 36.
marsietis > tūrists • 15. februārī, 10:27
planēta Zeme
tūrists • 15. februārī, 09:50
Kāda ir adrese muzejam?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet