Atgriezties pie raksta

Ogres vēsturi var iepazīt muzeja jaunajā ekspozīcijā "Pietura Ogre" Foto

22.februārī, Ogres novada domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim un Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktorei Evijai Smiltniecei pārgriežot simbolisko lentu, muzejā svinīgi tika atklāta pastāvīgā ekspozīcija "Pietura Ogre".

"Šodien muzejā ir ļoti nozīmīga diena, jo noslēdzies darbs pie jaunās ekspozīcijas veidošanas. Tas ir stāsts par pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā. "Pietura Ogre" -  tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien," ekspozīcijas atklāšanā sacīja E.Smiltniece. 


Ekspozīcijas veidošana ir komandas darbs, kas ilga vairākus gadus un kurā iesaistījās liels skaits ieinteresētu un profesionālu cilvēku. Muzeja direktore teica paldies visiem, kuri piedalījās un sniedza atbalstu ekspozīcijas veidošanā. Izstāde nebūtu tapusi arī bez Valsts kultūrkapitāla fonda un Ogres novada pašvaldības atbalsta. 


Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka jaunizveidotā ekspozīcija ir svētki visiem Ogres iedzīvotājiem, un tā parāda, cik esam bagāti ar savu vēsturi un vērtībām. 


"Pilsētu veidojam mēs - cilvēki -  ar savām dzīvēm un emocijām. Novēlu muzeja darbiniekiem darboties tālāk, jo novadā ir deviņi pagasti ar pietiekoši bagātu vēsturi. Paldies visiem, kas piedalījušies šīs ekspozīcijas veidošanā, un noteikti nevajag apstāties!" vēlēja pašvaldības vadītājs.


Sadarbībā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju izdota grāmata "Ogres novada kultūrvēstures pieminekļi", kuru plānots izveidot arī digitālā veidā, lai tā būtu pieejama visiem Latvijas iedzīvotājiem. 


Pasākuma dalībniekiem bija iespēja kopā ar gidi Janu Iesalnieci un "Skaņu mājas" muzikantiem iepazīties ar ekspozīciju un uzzināt daudz interesantu faktu par Ogres pilsētu un tās vēsturi.


Ekspozīciju veido vairākas tematiskās daļas – Ķentes pilskalns un vecā Rīga; Ogre un Ikšķiles muiža; Ogre – gaisa un peldu kūrorts, pilsēta padomju laikā, Ogres trikotāžas kombināts. Ekspozīciju papildina mūsdienīgas digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā. Nebūs garlaicīgi arī mazākajiem muzeja apmeklētājiem, atbilstoši ekspozīcijas tēmām vairākās vietās bērni varēs darboties un spēlēties.


Ekspozīcijas atklāšanas pasākuma dalībnieku vidū sastapām arī Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas vadītāju Velgu Kaļeiņikovu: "Mūsu nodaļas audzēkņi ir bieži viesi Ogres Vēstures un mākslas muzejā – apmeklējam izstādes un, protams, nāksim iepazīties ar jauno ekspozīciju. Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņiem šī ekspozīcija kalpos ne tikai Ogres vēstures izzināšanai, bet noteikti arī raisīs profesionālu interesi. Te būs ko pētīt gan topošajiem interjera dizaineriem, gan vides dizaineriem."


Ikviens ir aicināts piestāt jaunajā "Pieturā Ogre". Muzejs atvērts darbdienās no plkst. 10 līdz 17, sestdienās un svētdienās no plkst. 12 līdz 16. Pirmdienās muzejs slēgts.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43328

22. februārī, 22:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Zariņš • 25. februārī, 19:23
viss pa vecam
Vēl variants • 24. februārī, 20:00
"Ogre - sporta un peldu kurorts" šajā izstādē melnbaltā fotogrāfija no Ogres Ziedu laikiem pagājušā gadu simtā.
Kur palika • 24. februārī, 14:48
"Ogre - peldu un gaisa kūrorts", tā kādreiz rakstīja, popularizēja. Šodien Ogres 1.vidusskolas pakājē jaunais lielformāta plakāts "Ogre- peldu un veseļošanās ... kūrorts" mākslas darbs pazudis. Stāv metāla konstrukcijas bez satura. Kas tiks mainīts? Precizēts Ogrē? Cits virziens būs Ogrei?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet