Atgriezties pie raksta

Ogrē noskaidroti labākie skatuves runas konkursa dalībnieki

28.februārī Ogres Mūzikas skolā notika Ogres, Ķeguma, Lielvārdes novada izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkursa pirmā kārta, informē Ogres novada Bērnu un jauniešu centra direktore Irēna Ošiņa. 

Konkursa dalībnieki startēja piecās vecuma grupās. Pārstāvētas bija 16 mācību iestādes un to filiāles. 54 pedagogi bija strādājuši, lai 66 audzēkņus sagatavotu konkursam.


Dalībnieku uzstāšanos vērtēja: Inga Škapare - Lielvārdes novada izglītības nodaļas izglītības speciāliste, Kristīne Klētniece - režisore, pedagogs; Kārlis Lišmanis - režisors un pedagogs; Oskars Kļava - aktieris, režisors un pedagogs; Linda Caune – Ogres tehnikuma direktores vietniece; Diāna Bartušauska – jaunatnes lietu metodiķe.


Uzstāšanās kritēriji (kopā 50 punkti): domas atklāsme (runas loģika un runātāja uzdevums - 10 punkti), spilgtu priekšstatu gleznu esamība un atklāsme klausītājam (teikto redzēt, dzirdēt, saprast – 10 punkti), kontakts ar klausītāju (kam runā - 10 punkti), skaidra dikcija un artikulācija - 10 punkti, kā arī repertuāra atbilstība runātājam (vecums, individualitāte – 10 punkti).


Saskaņā ar vērtēšanas komisijas vērtējumu dalībnieki saņem Augstākās pakāpes diplomus (45-50 punkti), 1.pakāpes (40-44,99 punkti), 2.pakāpes (30-39,99 punkti), 3.pakāpes (20-29,99 punkti) diplomus un pateicības par piedalīšanos (līdz 19,99 punktiem).


Starpnovadu konkursā šogad visvairāk runātāju bija 2.-3.,4.-6. un 7.-9.klašu grupās.


Pasniedzot pelnītos diplomus, žūrijas pārstāvji priecājās, ka daiļrunātāju skaits nav gājis mazumā un runātāju sagatavoto darbu līmenis bijis ļoti augsts.


Paldies audzēkņiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam. Bija liels prieks par bērniem un jauniešiem, kuri kopā ar pedagogiem lasa, mīl dzeju un prozu, izprot to un aiznes līdz klausītājam; izkopj skatuves runas mākslu.


Vidzemes novada skatuves runas konkursa 2.kārtai Cēsīs žūrija izvirzīja 14 dalībniekus: Loti Aperāni (Jumpravas pamatsk. 1.kl., skolotāja Jana Čipāne); Dominiku Kočerginu (Jaunogres vidussk.1.kl., sk.Jeļena Gaļiļejeva, Valentīna Lazdiņa); Artūru Šubrovski (Taurupes psk. Meņģeles fil.3.kl., sk. Ingrīda Ķezbere); Santu Zemnicku-Eglīti (Ogres 1.vidussk.3.kl., sk. Gunda Latiša); Alīsi Jansoni (Ķeguma komercnovirziena vidussk. 3.kl., sk.Sarmīte Krūmiņa); Deividu Ginzburgu (Jaunogres vsk. 4.kl., sk.Gita Maņkova); Karlīni Rābi (Ogres sākumskola 5.kl.,sk. Indra Tilaka); Kārli Jelevicu (Ogres sākumskola 6.kl.,sk. Indra Tilaka); Patrīciju Lielmani (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.9.kl.,sk. Daina Grīnhofa); Lauru Keitu Žuravļovu (Ogres 1.vidussk.9.kl., sk. Linda Andžāne); Betiju Elzu Eiduku (Suntažu vidussk.8.kl., sk.Indra Puķe); Margaritu Sēkliņu (Ogres Valsts ģimnāzija 12.kl.,sk. Indra Tilaka); Valēriju Vinokurovu (Jaunogres vidussk.12.kl.,sk. Laura Lārmane); Anci Mesteri (Ogres 1.vsk. 11.kl., sk. Ligita Landorfa).


Vēlam veiksmi 2.kārtā!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43415

8. martā, 16:01, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet