Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši erudīcijas spēlēs iepazīst savu novadu Foto

Ceturtdienas vakarā Ogres Vēstures un mākslas muzejā norisinājās aizraujošās erudīcijas komandu spēles "Iepazīsti savu novadu!".  

Spēlēs piedalījās trīs komandas – "Pirmais stāvs", "Uz kalniņa" un "Trakās bites". Komandas varēja izvēlēties tēmas, uz kurām vēlas atbildēt, bet uz izvēlētajām tēmām, no kurām katrā ietverti astoņi jautājumi, atbildēja visi dalībnieki. Erudīcijas spēļu organizatori bija sagatavojuši jautājumus par Ogres novada vēsturi, ģeogrāfiju, dabu, kultūru, reliģiju, izglītību, sportu, mūziku.


Erudīcijas spēles Ogrē organizēja interešu grupa "Socializācijas klubs" sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. 


"Mēs rīkojam spēles arī pagastos, jo Ogres novads ir gana plašs un ar bagātu vēsturi. Daudz interesantu faktu par savu novadu cilvēki uzzina tikai pēc piedalīšanās erudīcijas spēlēs. To būtība ir brīvā gaisotnē pavadīt laiku, izbaudīt sacensību garu un uzzināt jaunus faktus," norāda Socializācijas kluba vadītāja, erudīcijas spēļu iniciatore Olga Tinkuse.


Pirmoreiz erudīcijas spēles "Iepazīsti savu novadu!" norisinājās pagājušā gada oktobrī Ķeipenē. Spēles notikušas arī Krapē un Ogresgalā. Plānots, ka tiks apmeklēti arī pārējie Ogres novada pagasti, un nākamās spēles iecerēts organizēt Mazozolos. Ja spēles notiek kādā no pagastiem, tad organizatori cenšas piesaistīt jautājumus konkrētajai apdzīvotajai vietai.


Jāpiebilst, ka erudīcijas spēles Ķeipenē notikušas divas reizes. Atkārtoti tās tika organizētas šī gada februārī, jo par tām bija liela iedzīvotāju interese.


"Cilvēki bieži vien šaubās par savām zināšanām. Ķeipenē uz pirmajām spēlēm daudzi bija atnākuši kā līdzjutēji, un nebija pierunājumi sēsties pie spēļu galda. Savukārt, kad spēles beidzās, ne viens vien atzina, ka būtu spējis atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Nākamajās spēlēs jau bija krietni lielāks dalībnieku pulks," atklāj O.Tinkuse.


Socializācijas klubs organizē spēles arī Rīgā un kafejnīcā "Ogres Ezītis miglā", tāpēc izveidojušies arī erudīcijas spēļu entuziasti.


Kā atklāja Līga no komandas "Trakās bites",  viņas komandas spēlētāji piedalījušies spēlēs arī kafejnīcā "Ogres Ezītis miglā" un Ogresgalā. "Spēles piesaista ar to, ka tajās var lietderīgi pavadīt kopā laiku un uzzināt daudz jauna par novadu, kurā dzīvojam. Šīm spēlēm arī raksturīgs, ka konkurenti ir labvēlīgi noskaņoti un sacensības aizrit draudzīgā atmosfērā," atzīst Līga.


Erudīcijas spēļu noslēgumā dalībnieki saņēma balvas no Ogres novada pašvaldības un Ogres Vēstures un mākslas muzeja. 


Lai vēl vairāk uzzinātu par Ogres vēsturi, spēļu dalībniekiem  bija iespējams apmeklēt nesen atklāto Ogres Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju "Pietura Ogre", kas ļauj iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi, skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43460

14. martā, 21:23, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

. • 15. martā, 14:14
draudzība...
? • 15. martā, 08:18
un kura komanda uzvarēja?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet