Ogrenet
Atgriezties pie raksta

VPDK "Raksti" svin 20 gadu jubileju Foto

Sestdien Ogres novada Kultūras centrā vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) "Raksti" kopā ar draugiem  izdejoja savu 20 gadu jubilejas koncertu "izRakstīju deju ceļu".

Jubilejas koncerts sākās ar kolektīvam īpaši mīļu deju - Jāņa Purviņa horeogrāfiju  "Visam cauri iet" -, ar kuru tika noslēgts 15 gadu jubilejas koncerts.


"Kad uzvelkam tautas tērpu un ar savu dejas soli radām prieku citiem, tas padara mūs bagātākus. Tā ir mūsu saikne ar latviskumu un mūsu dāvana latviešu tautai," atklāj dejotāji.


Pēc azartiski nodejotā koncerta kopā ar TDA "Ogre" un Bērnu un jauniešu tautas deju studijas "Pīlādzītis" dalībniekiem, "Raksti" saņēma ne tikai skatītāju aplausus, bet arī apsveikumus jubilejā.


"Tā var dejot tikai divdesmitgadīgi dejotāji. "Raksti" ir kolektīvs ar savu raksturiņu, spēj par sevi pastāvēt un mīlēt deju. Paldies par koncertu un jūsu dzīvesprieku!" sacīja ONKC direktore Antra Purviņa. 


A.Purviņa pasniedza Latvijas Nacionālā Kultūras centra (LNKC) Pateicību VPDK "Raksti" koncertmeistarei Guntai Trasunei, kura šim kolektīvam uzticīga jau 18 gadu. LNKC Pateicība arī ilggadējiem dalībniekiem, kuri kolektīvā dejo kopš tā dibināšanas. 


Ilggadējie dejotāji, kuri kolektīvā aizvadījuši no 15 līdz 20 gadiem, saņēma Ogres novada pašvaldības Pateicību. Savukārt tie dejotāji, kuri "Rakstus" par savu kolektīvu sauc piecus un vairāk gadus, saņēma Ogres novada Kultūras centra Pateicību. 


VPDK "Raksti" vadītāja Agrita Kaužena kolektīva jubilejā apbalvota ar Ogres novada Kultūras centra Pateicību. 


Jubilejas koncerta noslēgumā kolektīva vadītāja teica paldies pašreizējiem un  bijušajiem dejotājiem, skatītājiem, bez kuriem nevar notikt neviens koncerts, un Ogres novada Kultūras centram, ko VPDK "Raksti" sauc  par savām mājām. "Kur gan mēs dejotu, ja mums nebūtu savu māju!" atzina A.Kaužena.


Sveicot jubilārus, Ogres deju apriņka virsvadītāja Iluta Mistre atzina, ka par "Rakstiem" varētu teikt ar Mārtiņa Freimaņa vārdiem "Dzīve ir kā košums", jo "Rakstos" dejo koši dejotāji ar savu dzīves rakstu ziņu, "Rakstiem" ir koši tērpi, spožas un košas dejas.


I.Mistre īpaši sumināja pašreizējo kolektīva vadītāju Agritu Kauženu, "Rakstu" pirmo vadītāju Ināru Driksnu, bijušo vadītāju Sandru Purmali, koncertmeistari Guntu Trasuni. Deju apriņķa virsvadītāja uzteica "Rakstus" par viņu jauko tradīciju – rīkot labdarības koncertus "Mūžīgi laimīgi", kā arī neslēpa saviļnojumu par jubilejas koncertā nodejoto Agra Daņiļeviča "Ampeļdanci", kurā dejotāji uz skatuves bija kopā ar saviem bērniem. "Lai arī  pēc divdesmit gadiem jūs varētu teikt, ka dzīve "Rakstos" ir kā košums!” vēlēja I.Mistre.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43471

17. martā, 12:47, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Paldies! • 17. martā, 21:35
Paldies, bija skaists koncerts! Lieliski foto!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet