Atgriezties pie raksta

Ogres sākumskolā Kendama festivālā skolēni mācās jaunus trikus Foto

22.martā Ogres sākumskolā notika šobrīd ļoti lielu popularitāti arī Latvijā ieguvušai japāņu rotaļlietai kendama veltīts festivāls, kurā piedalījās arī viesi – triku meistari no Rīgas un Liepājas.

Festivālu vadīja SIA "Banana chill" pārstāvis Pēteris Brosovs un kendamas spēlētājs, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas skolnieks Valters Grasmanis.


"Mūsu uzņēmums ir orientēts uz aktīvas atpūtas popularizēšanu bērniem un jauniešiem, lai viņi interesanti pavadītu laiku. Viena no šādām iespējām – kendamas spēles, kas Latvijā aizsākās pirms gada, bet jau paguvušas iekarot lielu popularitāti. Mēs vēlamies ar šo rotaļlietu iepazīstināt arī tos bērnus un jauniešus, kuri vēl nezina kendamas iespējas," stāsta P.Brosovs. "Man personīgi tā ir gan relaksācija, gan arī aktīva laika pavadīšana. Situācijās, kad ir nemitīgs stress un daudz darba, man vienmēr tuvumā – uz galda vai kabatā – atrodas kendama. Pateicoties šai rotaļlietai, es varu atslēgties no apkārtējās pasaules. Man tā ir sava veida meditācija."


Kendama ir meistarības un roku veiklības spēle, kas radusies Eiropā, bet pa īstam attīstījusies tieši Japānā. Kendama guvusi popularitāti visā pasaulē – it īpaši pēdējos gados. Tā sastāv no ken (japāņu valodā - koks) un tama (bumba). Ir divi kausi, lielais un mazais, kā arī spice, uz kuras var uzdurt bumbiņu.


V.Grasmanis par kendamu ieinteresējās tikai pagājušajā vasarā, bet jau iekļāvies Banana chill komandā, piedalās sacensībās un rāda trikus citiem bērniem un jauniešiem.


Arī Ogres sākumskolas skolēniem bija iespēja ne tikai skatīties viesu sniegto meistarklasi, bet arī pašiem izmēģināt jaunus trikus un piedalīties sacensībās.


"Triki ir patiešām neierobežoti. Var radīt miljoniem jaunu kombināciju, kuras neviens nekad nav iedomājies. Tas ir ļoti radošs process – jaunus trikus var atrast sociālajos medijos, kā arī pats izveidot. Bērniem tā ir laba izklaide, ko var darīt svaigā gaisā. Ieslēgt mūziku un mētāt," teic V.Grasmanis.


Uz Kendamas festivālu, ko organizēja Ogres sākumskolas skolēnu pašpārvalde, bija aicināti 1.-6.klašu skolēni. Par pasākumu izrādīja interesi arī Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni. 8.b klases skolnieks Kristiāns Frīdenbergs portālam "OgreNet.lv" atklāja, ka sākumskolā gandrīz katram bērnam ir šī rotaļlieta, bet arī vecāko klašu skolēni aizraujas ar kendamu.


"Tas ir labs laika kavēklis. Spēlēju gan starpbrīžos, gan arī mājās. Tas ir aizraujoši un interesanti," saka K.Frīdenbergs.   


Kendamas festivālā norisinājās arī sacensības Rubika kuba salikšanā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43512

22. martā, 16:31, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet