Atgriezties pie raksta

Kurš Ogrē lasa visskaļāk? Foto

Kuri ir labākie "skaļie lasītāji", to Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Mazajā zālē piektdien noskaidroja Ogres sākumskolas, Suntažu vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Lielvārdes pamatskolas un Ķeguma komercnovirziena vidusskolas piekto un sesto klašu skolēni.

ONKC 22.martā notika "Skaļās lasīšanas sacensības" Ogres reģiona fināls. Ja ir sacensības, jābūt arī vērtētājiem. Žūrijas sastāvā: Kārlis Lišmanis, Lielvārdes Tautas teātra režisors, Aija Žilvinska, Ogres Centrālās bibliotēkas direktores vietniece, Ingūna Zemzāle, "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas Ogrē vadītāja un Vineta Āboltiņa, Ogres novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste. 


Sacensības lasīšanā kļūst aizvien populārākas. Kāpēc tās vajadzīgas?


"Tas mudina bērnus lasīt grāmatas un pievērsties literatūrai – rakstītajam vārdam," tā domā K.Lišmanis un kā režisors priecājas par skolēnu emocionāli bagāto lasījumu, jo aktieriskos dotumus var izmantot arī lasot tekstus. Tā aktieri dara mēģinājumos, ja sakāmais vēl nav līdz galam no galvas iemācīts.


Par labākajiem "Skaļās lasīšanas sacensībās" atzīti: 1.vieta – Laura Potaša, Ogres sākumskola, 6.a, (Laura pārstāvēs Ogres reģionu "Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensībās" nacionālajā finālā 18.maijā Rīgā), 2.vieta – Tīna Kitija Ertmane, Ogres sākumskola, 6.b, 3.vieta – Lelde Liepa, Suntažu vidusskola, 5.kl.


No Lielvārdes pamatskolas pacīnīties par uzvaru bija ieradušies trīs skolēni – Estere Jankovska (5.b), Airita Papāne (5.b) un Marta Baltkalne (6.a). Pašu skolā finālistu noskaidrošana sākusies jau pagājušā gada novembrī – vispirms noskaidroja labākos lasītājus klasē, pēc tam skolā. 


Kā uzskata Lielvārdes pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Bite – grāmatu lasīšana skolēniem nāk tikai par labu, jo teksta izpratne un lasīšana ir vajadzīga visos mācību priekšmetos. 


Lasīšanas sacensību 2017.gada septembrī uzsāka Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā, bet ideja par kampaņas rīkošanu aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau vairāk nekā 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Latvijā iniciatīva iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu.


Paldies skolēniem par piedalīšanos lasīšanas sacensībās un paldies pedagogiem par atbalstu!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43513

2019. gada 22. martā, 21:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

james eric • 26. oktobrī, 11:07
Vai jums ir vajadzīgas finanses? Vai jūs meklējat finanses? Vai jūs meklējat finanses sava biznesa paplašināšanai? Mēs palīdzam privātpersonām un uzņēmumiem iegūt finansējumu uzņēmējdarbības paplašināšanai un izveidot jaunu biznesu, sākot no jebkuras summas. Iegūstiet finanses par pieņemamu procentu likmi 3%. Vai jums ir nepieciešami šie finanšu līdzekļi uzņēmējdarbībai un rēķinu dzēšanai? Pēc tam nosūtiet mums tūlīt e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums tūlīt, izmantojot (financialserviceoffer876@gmail.com) whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Paldies
Dobson Scott • 2019. gada 24. martā, 11:56
Šitas arī ir bandītu niks.
guichardmarc739@mail.com... • 2019. gada 24. martā, 11:55
Šitā ir bandītu adrese.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet