Atgriezties pie raksta

ONKC jauktais koris "Grīva" atrod jaunus draugus Foto

23. martā Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Mazajā zālē norisinājās koncerts "Četri kori sadomāja…", piedaloties koriem no Baldones, Krustpils un Rīgas. 

ONKC jauktais koris "Grīva" aicināja ciemos Baldones jaukto kori "Tempus", Krustpils Kultūras nama jaukto kori "Noskaņa" un Rīgas Praktiskās estētikas skolas jaukto kori "Anima Mea", lai satiktos, sadziedātos, iepazītos un iepatiktos.


Klausītāji ar skaļiem aplausiem novērtēja koru augstvērtīgo sniegumu un daudzveidīgo repertuāru un noteikti vēlēsies šos kolektīvos dzirdēt atkal un, iespējams, tepat Ogrē. Rīgas Praktiskās estētikas skolas jauktais koris "Anima Mea" klausītājus iepriecināja ar ogrēnietes Agnetas Krilovas-Bērziņas kompozīciju ar latviešu tautas dziesmas vārdiem "Gaiši, gaiši uguns deg". Īpaši saviļņojoša bija visu koru diriģentu kopīgi nodziedātā Jāņa Lūsēna dziesma "Tavs sejs", kas bija pārsteigums ne tikai klausītājiem, bet arī koristiem.


"Paldies Evitai par šo iespēju! Esmu lielvārdiete, ar koriem strādāju jau daudzus gadus, bet pirmo reizi ar kādu no saviem koriem esmu Ogrē," atklāja Krustpils kultūras nama jauktā kora "Noskaņa" diriģente Ilze Bērziņa. 


"Tā jau ir tradīcija, ka korim "Grīva" patīk uzņemt ciemiņus un iepazīt jaunus draugus. Šoreiz mūsu draugu pulku papildinās šie četri kolektīvi," stāsta ONKC jauktā kora "Grīva" diriģente Evita Konuša. "Ar kora "Noskaņa" diriģenti savulaik esam kopā mācījušās, piedalījušās ar saviem kolektīviem Dziesmu svētkos un citos pasākumos. Ar šo kori esam tikušies arī pirms diviem gadiem Dziesmu svētku koncertā Jēkabpilī, kur arī radās ideja par draudzības aizsākšanu. Ilze palīdzēja atrast arī pārējos korus. Starp citu, Baldones jauktā kora "Tempus" diriģents Jānis Lapsa ir ogrēnietis."


Tā bija pirmā reize, kad vienuviet Ogrē satikās visi četri kolektīvi, bet tradīcija tiks turpināta. Ar dažiem kolektīviem nākamā tikšanās varētu būt jau 8.jūnijā, kad Vidrižu pagasta "Melngaiļos" tiks atzīmēti  tradicionālie Emiļa Melngaiļa Mūzikas svētki.


ONKC jauktais koris "Grīva" draudzības koncertā izdziedāja arī trīs dziesmas no repertuāra, ko plānots atskaņot Melngaiļa svētkos. 


Pirms došanās uz Melngaiļa svētkiem koris "Grīva" un ONKC jauniešu koris "Impulss" 19.maijā uzstāsies pašu mājās. Kopīgajā koncertā tiks atskaņota Jura Karlsona kantāte ar Māras Zālītes dzeju "Skani, dziesma".


Vasaras atvaļinājumu laikā koris plāno doties atpūtas braucienā uz Santorini salu Grieķijā, lai uzkrātu spēkus un iespaidus jaunajai sezonai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43524

25. martā, 16:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet