Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centru pieskandina kori no trim novadiem Foto Rezultāti

26.martā Ogres novada Kultūras centrā notika Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu izglītības iestāžu koru skate-konkurss, kurā balsu skanīgumā sacentās 2.-4., 5.-9.klašu un jauktie kori.

Kopumā skatē piedalījās 14 kori. Konkurss notika divās grupās. A grupā sacentās vispārējās izglītības iestāžu ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības iestāžu kori, mūzikas skolu kori novadā, bet B grupā - vispārējās izglītības iestāžu kori, profesionālās izglītības iestāžu meiteņu un jauktie kori.


Korus vērtēja žūrija: Arvīds Platpers – Latvijas Vispārējo Dziesmu svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents; Evija Milzarāja – Rīgas interešu izglītības metodiskā centra mūzikas apvienības vadītāja, Mārupes vidusskolas mūzikas skolotāja, diriģente; Andra Fenhane - Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu kora nodaļas metodiskās komisijas vadītāja un meiteņu kora "Vivače" diriģente.


Skates noslēgumā kori saņēma Diplomus un balvas. 


E.Milzarāja pauda gandarījumu, ka Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu skates dalībniekiem tik ļoti rūp sasniegtie rezultāti, ka dziedātāji bija pacietīgi gaidījuši žūrijas apkopoto rezultātu paziņošanas brīdi.


Žūrijas pārstāve atklāja, ka cīņa starp kolektīviem bija ļoti sīva, un to parāda arī samērā niecīgā punktu starpība vērtējumā. Jātzīmē, ka neviens no kolektīviem netika novērtēts ar III pakāpi. 


I pakāpi izcīnīja Suntažu vidusskolas 1.-4.klašu koris (diriģente Inita Andževa, koncertmeistare Gunta Trasune) – 43,5 punkti; Ogresgala pamatskolas 1.-4.klašu koris (diriģente Inese Dudele, koncertmeistare Gunta Trasune) – 40,08 punkti; Ogres 1.vidusskolas jauktais koris "Anima" (diriģentes Gunita Bičule un Ilze Briede, koncertmeistare Gunta Trasune) – 43,99 punkti; Jumpravas pamatskolas 1.-4.klašu koris (diriģentes Arta Romančuka, Ingūna Lasmane, koncertmeistare Inese Medne) – 40 punkti; Ogres sākumskolas 2.-4.klašu koris (diriģente Laila Daudziņa, koncertmeistare Gunta Trasune) – 41,25 punkti; Ogres sākumskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais 5.-9.klašu koris "Amra" (diriģente Baiba Rulle, koncertmeistare Liene Seržante) – 41,62 punkti; Ķeguma komercnovirzina vidusskolas un Birzgales pamatskolas apvienotais 5.-12.klašu koris (diriģentes Liene Seržante un Sandra Siliņa, koncertmeistare Māra Sirmā) – 42,10 punkti; Suntažu vidusskolas 5.-9.klašu koris (diriģente Inita Andževa, koncertmeistare Gunta Trasune) - 41,41 punkts.


II pakāpi ieguva Madlienas vidusskolas 1.- 4. klašu koris (diriģente Iveta Mežajeva, koncertmeistare Sarmīte Paegle) – 38,41 punkts, Ogres 1.vidusskolas  2.-4.klašu koris "Tauriņi" (diriģente Linda Rozentāle, koncertmeistare Maija Gorda) – 39,41  punkts; Jaunogres vidusskolas 2.-4.klašu koris (diriģente Natālija Miroļubova, koncertmeistare Irina Borovikova) - 36,50 punkti; Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 1.-4.klašu zēnu koris "Ziķeri" (diriģente Marija Sprukule, koncertmeistare Liene Seržante) – 39,41 punkts.


E.Milzarāja atzina, ka žūrijai īpašu prieku sagādāja 2.-4.klašu koru sniegums, kas apliecina, ka skolās ir kori, kas turpinās dziedāšanas tradīcijas un piedalīsies  Dziesmu svētkos. Savukārt A.Platpers uzsvēra, ka 2.-4.klašu koris ir skolas vizītkarte: "Ja skolā nav 2.-4.klašu kora, kas dzied augstā mākslinieciskā līmenī, tad likumsakarīgi vēlāk radīsies problēmas ar 5-9 un 10.-12.klašu koriem." A.Platpers sniedza arī ieteikumus, kas būtu jāuzlabo koru sniegumā, lai sagatavotos nākamajai konkursa kārtai un arī Dziesmu svētkiem.


Uz II kārtu izvirzīti šādi B grupas kori:


Ogres 1.vidusskolas jauktais koris "Anima" (diriģentes Gunita Bičule un Ilze Briede, koncertmeistare Gunta Trasune), Ogres sākumskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais 5.- 9. klašu koris "Amra" (diriģente Baiba Rulle, koncertmeistare Liene Seržante), Ķeguma komercnovirziena vidusskolas un Birzgales pamatskolas apvienotais koris (diriģentes Liene Seržante un Sandra Siliņa, koncertmeistare Māra Sirmā). 


A grupā sacentās divi kori - Ogres Mūzikas skolas 3.- 8. klašu koris "Cielaviņa" (diriģentes Gunita Bičule un Ineta Balode, koncertmeistare Gunta Trasune) un Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris "Lielvārde" (diriģentes Baiba Klepere un Evita Konuša, koncertmeistare Marina Kravčenko).  Abi kolektīvi no žūrijas saņēma vienādu punktu skaitu – 46,50 – izcīnīja Augstāko pakāpi un tiesības dziedāt II kārtā,.  


Latvijas izglītības iestāžu koru konkursa II kārta, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Vidzemes reģionā 5.-9.klašu un 5.-12.klašu koriem notiks 5.aprīlī Valmierā, bet jauktajiem koriem – 25.aprīlī Cēsīs.


"Korī dzied tie labākie, jo dziedāt korī - tas ir gods un prieks! Novēlu uzturēt ar savu attieksmi un čaklumu šo prieku sevī un diriģentos, jo tas ir ceļa sākums uz Dziesmu svētkiem, koncertiem un brīnišķīgu muzikālo dzīvi,” skates noslēgumā vēlēja A.Fenhane.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43534

26. martā, 20:48, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet