Atgriezties pie raksta

Ogres muzejs aicina uz kino vakariem

Ogres Vēstures un mākslas muzejā, turpinot pagājušā gadā iesākto tradīciju - izrādīt Latvijas simtgades filmas, arī aprīlī tiek atsākti kino vakari un tikšanās ar filmu radošajām komandām.

5.aprīlī plkst. 18.30 filma "Zorjana Horobraja" un tikšanās ar režisori Elitu Kļaviņu


Filma ir stāsts par jaunu ģimeni mūsdienu Latvijā. Zorjana un Edgars 17 gadu vecumā kļūst par vecākiem savam pirmajam bērnam. Sekojot ģimenes gaitām divu gadu garumā, Zorjana Horobraja (atvasinot dzimtas vārdu no sekrievu valodas – Ausma Drosmīgā) nonāk izvēles priekšā starp mātes ieaudzināto pārliecību par laukiem, kā vienīgo ģimenei harmonisko dzimtas ligzdu, un pilsētu ar tās peļņas un komforta iespējām. 


Pēc seansa tikšanās ar režisori, Jaunā Rīgas teātra aktrisi, 2012. gadā Spēlmaņu nakts balvas "Gada aktrise" un 2018.gadā Lielā Kristapa balvu nominācijā "Labākā aktrise" laureāti Elitu Kļaviņu. Sarunu vadīs Nacionālā Kino centra pārstāve Ieva Pitruka.


Ieejas maksa 2 EUR.


Pirmajās Lieldienās, 21.aprīlī, plkst. 12.00 Ogres muzejā tiks izrādīta piedzīvojumu animācijas filma visai ģimenei "Lote un pazudušie pūķi"


Kārlis Jenots un Viktors Vīķis ir divi zinātnieki, kuri ieradušies Izgudrotāju ciemā. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. Par to padzirdējušas, Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte nolemj palīdzēt zinātniekiem un piedzīvojumi var sākties!


Ieejas maksa 2 EUR. Maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, uzrādot apliecību, ieeja bez maksas.


25.aprīlī plkst. 18.30 Latvijas simtgades filma "1906", tikšanās ar režisoru un scenārija autoru Gati Šmitu.


Rīga, 1906.gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.


Pēc spēlfilmas seansa tikšanās ar režisoru Gati Šmitu. Gatis Šmits darbojies gan teātra režijā, gan strādājis pie vairākām filmām, tai skaitā "Seržanta Lapiņa atgriešanās", "Mammu, es tevi mīlu" un citām. Ieguvis Lielā Kristapa balvu kā labākais spēlfilmas režisors par filmu "Aģents iemīlas".


Ieejas maksa 2 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43576

1. aprīlī, 13:37, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Malači • 1. aprīlī, 20:23
Brīnišķīgi! Ogres muzejs izdarījis to, ko Ogres iedzīvotāji vēlējās, bet Ogres kultūras centrs nekādi nevarēja dabūt gatavu. Malači, Ogres muzejs!
? • 1. aprīlī, 15:43
Atlaidi no 2 eiro? Es laikam esu stulps.
maks • 1. aprīlī, 14:50
a kapēc alam nav atlaides ar to karti! Als ir dārgs!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet