Atgriezties pie raksta

Ogrē izrāde "Padegs un Padegs" par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu

26.aprīlī plkst. 19 Ogres Teātra telpā piedāvā iespēju noskatīties izrādi "Padegs un Padegs" par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911 – 1940).

Latvijas mākslinieku vidū ir daudz personību, par kurām ir vērts veidot stāstus un uzvedumus. Tāpēc nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds" turpina izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā, īstenojot izrādi par 20.gs. sākuma mākslinieku un slaveno Rīgas dendiju Kārli Padegu.


"Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi kārumi... 


Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien." (Jānis Kalnačs, "Kārlis Padegs", Neputns, 2014, 6.lpp.)


Šie Jāņa Kalnača vārdi ļoti trāpīgi raksturo mūsu sabiedrības šī brīža sajūtas par slaveno dendiju Kārli Padegu.


Varis Piņkis: "Kā režisoru un radošu personu, mani saista un interesē radoša personība Kārlis Padegs – viņa raksturs, uzskati, dzīves izpratne, laikmeta redzējums, idealizētā dekadence, drosmīgais erotisms dzīvē un kā tas viss krustojas un veido viņa mākslu. Ir sajūta, ka viņš sevi ir izdomājis. Mēģinājis savu privāto dzīvi, savu publisko personu veidot kā mākslas objektu. Manuprāt, viņa dzīve ir mēģinājums radīt artefaktu, kuru viņš tā arī nesasniedz... "


Režisors: Varis Piņķis


Dramaturgs: Ivo Briedis


Lomās: Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa


Mākslinieks: Māris Ruskulis


Gaismu mākslinieks: Rauls Lorencis


Producē: Mūzikas un mākslas atbalsta fonds / www.kulturmarka.lv


Biļetes ONKC kasē un Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Ar Ogrēnieša karti vai aplikācijas kodu atlaide.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43604

24. aprīlī, 16:00, Kultūra un izglītība
Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie komentāri

Zina • 4. aprīlī, 13:07
Kas piedāvā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet