Atgriezties pie raksta

Ogrē savu meistaru satiek "Saivā" Foto

Ogres novada Kultūras centrā sestdien Tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) "Saiva" aicināja audējas un aušanas interesentus uz pasākumu "Satiec savu meistaru!".

"Šogad mums pasākums ir salīdzinoši vienkāršs – audekla iekārtošana stellēs," stāsta TLMS "Saiva" vadītāja Santa Grinberga, jo bize grīdas celiņiem jau uzmesta iepriekš. Grīdas celiņus iesācējas audušas arī agrāk pavisam vienkāršā tehnikā, bet šoreiz izraudzīts sarežģītāks raksts – rožceliņš. 


Aprīļa pirmajā nedēļā "Saivas" telpās nodarbībā "Ogres spēka zīme" jau piedalījās Ogres sākumskolas skolēni, kuri gatavoja Ogres logo un stiprināja to ar senākām latviešu spēka zīmēm. Pašu gatavotās zīmes skolēni izvietošot klasēs, lai tās dod spēku ikvienam. 


S.Grinberga jau gadus sešus, septiņus tajā nedēļā, kad visā Latvijā notiek pasākums "Satiec savu meistaru!" aicina uz studiju bērnus. Līdz šim aktīvi līdzdarbojušies PII "Riekstiņš' audzēkņi. Iespējams, ka pēc daudziem gadiem kāds no viņiem izvēlēsies ar lietišķo mākslu saistītu profesiju un uz to viņu būs pamudinājis meistaru roku radītais brīnums.


"Mēs šeit gatavojam ko unikālu, un tas ir vienā eksemplārā. Tas nav no baķa nogriezts audums, kurš var būt vēl kādam. Te visam ir papildus pievienotā vērtība," teic "Saivas" vadītāja. Meistaru dienas noteikti būs arī 2020.gadā, kad TLMS "Saiva" svinēs savu 60 gadu jubileju.


Ērika Apsāne dzīvo Salaspilī, bet savu meistaru satikt izvēlējusies Ogrē. Savulaik apmeklējusi studiju Rīgā, bet Ogre ieinteresējusi vairāk. Tuvāk arī. Dalībniecei līdzi pašas darinātas grāmatzīmes, pīnes, prievītes, arī lelle. Ir, ko citiem parādīt un ir, ko jaunu iemācīties. "Meistaru dienas ir laba tradīcija," uzskata Ē.Apsāne, jo pēc tām cilvēki var atrast nodarbošanos, piemēram, savam brīvajam laikam. 


"Saivā" jau trīs gadus sev nodarbošanos atradusi arī ogrēniete Zaiga Blankveina, kuras pamatprofesija ir satiksmes ceļu inženiere. Šajos trīs gados tapuši visdažādākie darbi: pirts dvieļi, trīs dažādi svārki, galdauti, grīdceliņi… Lielākoties visi pašas austie darbi ir kādam uzdāvināti. Te gan ir vērts iepriekš noskaidrot, vai dāvanas saņēmējs to pratīs novērtēt, jo vērtību mērs ir katram citādāks. 


2019.gada 5., 6. un 7.aprīlī pasākums "Satiec savu meistaru!" visā Latvijā notiek jau vienpadsmito reizi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43628

6. aprīlī, 21:12, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet