Atgriezties pie raksta

Zina Budaha OCB atver savu ceturto dzejas grāmatu Foto

Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) Pasākumu zālē sestdien notika muzikāla dzejas pēcpusdiena "Ticot mīlestībai", kurā savu grāmatu "Ticot un mīlot" prezentēja Zina Budaha.

Aija Žilvinska, OCB direktores vietniece, atklājot tikšanos, norādīja, ka šis ir jau 21.pasākums, kas notiek OCB pasākumu cikla "Ogrēnieši rada un rāda" ietvaros. "Man patiess prieks, ka ogrēnieši ir tādi malači," sacīja A.Žilvinska, pievienojoties aplausiem. 


"Dzeja ir vajadzīga visur – gan svētkos, gan skumīgos brīžos, gan dziesmās, gan dejās,' arī tā sacīja Ilga Rēdmane, Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" vadītāja, sveicot apvienības dalībnieci Z.Budahu jau savas ceturtās grāmatas atvēršanas svētkos. 


Dzeja mijās ar dziesmām – klausītāji varēja novērtēt arī kopsadarbību ar mūziķi Kasparu Krastiņu. Īsti vietā bija arī atmiņas – gan no bērnības, gan no vēlākajiem autores dzīves posmiem.


'Kā jau katrs bērns es sapņoju, ka es būšu aktrise vai dziedātāja, bet nesanāca no manis ne aktrise, ne dziedātāja! Sanāca – es nezinu – laba, slikta, jauka… dzejniece. Ja mani tā var nosaukt. Es neesmu filologus beigusi un neesmu speciāli mācījusies," atklāja autore, pastāstot, kā teksti rodas, un padaloties ar prieku, ka reizēm bērnības sapņus piepilda citi. Zina ir vecmāmiņa trim mazbērniem, kuru vidū ir gan mūziķis, gan baleta skolas audzēkne. 


Z.Budaha savos dzejoļos skar dažādas tēmas, bet neatrast tur reliģiju un politiku, jo vārdi tās vienkārši apiet ar līkumu. Toties daba un mīlestība tiek aplūkota un caurlūkota vēl un vēlreiz, jo nekad nevar apnikt. Mīlestība nav tikai uz kādu konkrētu cilvēku. Mīlestība ir viss! 


Paldies bibliotēkas apmeklētājiem, ka aktīvi atbalsta šeit rīkotos pasākumus. Paldies konkursa "Latvijas vecmāmiņa 2018" dalībniecēm, arī konkursa uzvarētājai ogrēnietei Inesei Priedei, kuras apsveica un uzgavilēja savai nesenajai konkurentei, bet Maija Bogdanova pat uzdāvināja nesen sakomponētu dziesmu ar Z,Budahas vārdiem. Lai labi skan!


"Ogrēnieši rada un rāda" ir veltījums Ogres pilsētas un Ogres Centrālās bibliotēkas 90 gadu jubilejai, kas tika atzīmētas aizvadītajā gadā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43633

7. aprīlī, 20:54, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 9. aprīlī, 18:27
agate : šitas vai ?? Nervi čupā, depresija, stress, Psihologs vajadzīgs. Ko tur nu vairs. Aizgāju parunāt, tas sāka raudāt, Sakot: - Jei bogu, es jūtos tāpat. -Štrunta psihologs, - domāju sevī, Mutautiņu sniedzot, lai raudāt tas beidz. Tā jau ir slikti, bet viņš man te bimbā Kā tāda bāba, ko pametis kāds. Sēžu, domāju: - Ko nu lai dara? Ja psihologs nelīdz un pats ir nekāds. Sargeņģelis arī vandās pa pasauli, Kad mani stress un depresija māc. Te garām iet meitene kā tāda pienene, Pati kā saulīte laistās un mirdz. Aizrautu elpu vēroju meiču, Kurai depresijas jēdziens ir svešs. Jēzus un Marija! Cik viss ir vienkārši! Pavasarī jāmīl, ne jāstreso daudz. Psihologu pasūtot trīs mājas tālāk, Eju, kur cīruļi debesīs trauc. /Egils Dambis/
špagate agatei • 9. aprīlī, 13:01
https://www.draugiem.lv/dzeja/ meklē un lasi, ne kasies!
agate • 8. aprīlī, 17:28
Kur tad slavenais dzejnieks-Dambis?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet