Atgriezties pie raksta

21. debess vērotāju salidojums jeb StarParty

Sestdien 13. aprīlī SIA StarSpace observatorijā netālu no Suntažiem notiks ikgadējais pavasara debess vērotāju salidojums jeb StarParty, kurā aicināti piedalīties gan astronomijas interesenti, gan tie, kuri debesīs veras retāk. Pasākuma tēma - dzīvība.

Lai arī dzīvība uz Zemes ir atrodama praktiski visur, kur vien lūkojamies, tās noslēpumi nebūt nav atminēti. Zinātne joprojām meklē atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar šo jomu. Kas ir dzīvība? Kā tā radusies uz Zemes? Vai Zeme ir vienīgā planēta Visumā, kur sastopama dzīvība? Šos un vēl daudzus citus jautājumus dažādas zinātnes nozares pārstāvošu lektoru vadībā aicinām iepazīt 21. StarParty ietvaros.


Pasākumu atklās bioloģijas zinātņu doktors Tūrs Selga, aicinot klausītājus noskaidrot, kādas ir dzīvības izcelsmes teorijas. Otrās lekcijas laikā ģeogrāfijas doktore Solvita Rūsiņa palīdzēs izprast bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi. Ceļojumu dzīvības pasaulē turpinās Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš, iepazīstinot klausītājus ar dzīvības formām uz Zemes, kuras eksistē apstākļos, kuros šķiet, ka dzīvība nevarētu pastāvēt. Bet kā ir ar dzīvību ārpus Zemes? Kur to meklēt Saules sistēmā un ārpus tās? Uz šiem intriģējošajiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast astronoms un Latvijas universitātes pētnieks Ilgonis Vilks. Pasākuma teorētiskās daļas noslēgumā astronomijas entuziasts Ints Ķešāns rosinās klausītājus aizdomāties par kosmoloģiju, Visuma konstantēm un to saistību ar dzīvības pastāvēšanu mūsu Visumā.


"Zeme ir planēta, uz kuras sastopamie organismi mums vēsta, ka dzīvības jautājums ir viens no sarežģītākajiem. Iespējams, lai mēs spētu meklēt un arī atrast dzīvību ārpus Zemes, ir jāspēj atminēt viens no lielākajiem noslēpumiem - kas ir dzīvība un kā tā ir radusies. Uzaicinātie lektori, kas ir savas jomas profesionāļi un entuziasti, palīdzēs klausītājiem iepazīt dzīvību šeit uz Zemes un rosinās aizdomāties par mūžseno jautājumu - vai mēs Visumā esam vienīgie," StarSpace observatorijas vadītājs Arnis Ginters skaidroja tēmas izvēli.


Pasākums notiks Ogres novadā, Suntažu pagastā, “Kaltiņos” - StarSpace observatorijā. StarParty pasākumā dalība ir bez maksas. Lekcijas sāksies no pl. 15:00, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos. Ja debesis nebūs apmākušās, apmeklētāji varēs vērot dažādus naksnīgo debesu objektus lielajā teleskopā.


Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā atrodama portālā www.starspace.lv


SIA StarSpace nodarbojas ar astronomijas popularizēšanu lekciju un debess demonstrējumu veidā. SIA StarSpace nodrošina Latvijā lielākā portāla uzturēšanu, kas veltīts astronomijai, kosmonautikai un ar tām saistītajām nozarēm.


Sīkāka informācija:


Anna Gintere


Portāla StarSpace redaktore


Mob.: +371 29130472


E-pasts: anna.gintere@starspace.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43659

2019. gada 11. aprīlī, 14:13, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet