Atgriezties pie raksta

Sestdien Ogrē tautas mūzikas koncerts

Sestdien, 13.aprīlī, plkst. 19.30 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notiks tautas mūzikas koncerts "Saspēlēsim?".

Ar koncertu "Saspēlēsim?" noslēgsies devītie biedrības "Skaņumāja" un Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotie tautas instrumentu spēles kursi. Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, nu jau tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas veidojas daudzveidīgas un atraktīvas.


Dalībnieku neviltotās emocijas un spēlesprieks, kas papildina jauniegūto prasmju demonstrējumu, spēj aizraut arī koncerta klausītājus. Tik ļoti, ka ne viens vien ir izlēmis pievienoties kursu dalībnieku pulkam.


"Skaņumājas" instrumentu spēles kursi piedāvā mācīties muzicēt pieaugušajiem, kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles prasmes, vai kam šāda iespēja līdz šim nav bijusi. Četrās nedēļas nogalēs intensīvi strādājot, kursu dalībnieki mācās izvēlētā instrumenta spēles pamatus, apgūst lauku kapelu muzicēšanai raksturīgo repertuāru un kopmuzicēšanas prasmes.


Šoreiz koncertā varēs dzirdēt vijoļu, mandolīnu un divrindu ermoņiku spēli, bet, sniedzot ieguldījumu tradicionālās mūzikas daudzveidības saglabāšanā, kursu programmā ir tikuši iekļauti unikāli tautas instrumenti - cimboles, cītarkokles, dižā base un mazās bundziņas, Ieviņa un Pēterburgas ermoņikas. Kā allaž, audzēkņu sniegumu koncertā papildinās viesmākslinieki – "Tarkšķu mandolīnisti" no Iecavas - grupa ar jau ievērojamu skatuves pieredzi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43674

2019. gada 12. aprīlī, 15:24, Kultūra un izglītība
Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie komentāri

inga • 2019. gada 14. aprīlī, 14:14
jauks koncerts! apbrīnoju skolotājus un muzikantus!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet