Atgriezties pie raksta

Ogres skolēni saņem apbalvojumus valsts ZPD konferencē

12. un 13. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā notika Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference, kurā labus rezultātus parādīja arī Jaunogres vidusskolas un Ogres 1.vidusskolas skolēni.

Šogad pilnībā tika mainīts konferences formāts, un skolēni ar darbiem iepazīstināja atbilstoši starptautiskajai skolēnu zinātnes konferenču praksei – intervijās ar Latvijas vadošajiem zinātniekiem un mācībspēkiem stendu referātos. Pirmoreiz arī visus ZPD finālistus uzņēma viena universitāte – RTU.


Šī konference ir noslēgums piecu reģionālo zinātnisko konferenču ciklam. No 1112 pētnieciskajiem darbiem, kuru autori pārstāvēja 184 vispārējās izglītības iestādes, uz valsts mēroga zinātnisko konferenci tika izvirzīti 387 labākie darbi, ko izstrādāja 458 skolēni no 117 Latvijas skolām. Darbi tika prezentēti sešās dažādās nozaru grupās: dabaszinātnēs, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, medicīnā un veselības zinātnēs, lauksaimniecības, meža un veterinārajās zinātnēs, sociālajās zinātnēs, humanitārajās un mākslas zinātnēs.


No Ogres pilsētas skolām konferencē ar trīs ZPD piedalījās skolēni no Jaunogres vidusskolas un vienu darbu prezentēja Ogres 1.vidusskolas skolēni.


2.pakāpes apbalvojumu valsts konferencē mūzikas un mākslas nozarē saņēma Jaunogres vidusskolas 10.klases skolnieces Anastasija Ignatjeva un Viktorija Kondrašova ar darbu "Sieviešu kleitu, kuras bijušas modē Ogres kūrortā 1863.-1913.gadā, ekspozīcijas izveide" (darba vadītāja Anna Roddate).


Savukārt 3.pakāpes apbalvojumu saņēma:


· Jaunogres vidusskolas 12.klases skolnieces Angelina Ganebnaya un Verоnika Pokatova ar darbu "G.F.Stendera – latviešu tautas izglītotāja – lasītprasmes ideju realizēšana mūsdienās" (darba vadītāja Laura Lārmane) izglītības zinātņu nozarē;


· Ogres 1.vidusskolas 11.klases skolēni Erlands Balulis un Roberts Mārtiņš Stjadja ar darbu "Iedzīvotāju informētība par cerkāriju dermatīta izplatību Ogres pilsētas peldvietās" (darba vadītāja Irina Grigale) medicīnas un veselības zinātne nozarē.


Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus. ZPD konferences mērķis ir veicināt vispārējās izglītības iestāžu skolēnu individuālo kompetenču un talantu attīstību, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniskās pētniecības darba tematiku un metodēm un veidot skolēnos prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43717

2019. gada 18. aprīlī, 08:48, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet