Atgriezties pie raksta

Ogrē iešūpotas, iedziedātas un ieburbuļotas Lieldienas Foto

Ogres pilsētas skvērā Lieldienu svinētājus šodien gaidīja dažādas aktivitātes, raisot prieku par dabas atmodu un pavasara iestāšanos.

Pasākumā goda vietā tika celtas Lieldienu tradīcijas – olu ripināšana, olu kaujas un šūpošanās. Lai izšūpoties varētu visi, organizatori bija sarūpējuši vairākas šūpoles.


Lieldienas bez Lieldienu zaķa būtu visai bēdīgas, tāpēc Ogrē bija ieradušies truši no Madlienas, kuri ļāva sevi pamielot ar pavasara zaļumiem. Ciemos bija atbraukušas arī olu dējējas - vistas - un krāšņš gailis.


Bērniem prieku sagādāja arī lielo burbuļu pūšana.


Tie, kuri vēlējās radīt ko paliekošu atmiņai par šīm Lieldienām, tika aicināti piedalīties Ogres Mākslas skolas organizētajās radošajās darbnīcās.


Uz skvēra skatuves uzstājās deju studijas "Teixma" dejotāji, dziedāja bērnu vokālās studijas "Svilpastes" dalībnieki.Jautras etīdes, iesaistot skatītājus, izspēlēja improvizācijas teātra aktieri.


Pasākuma noslēgumā Ogres novada Kultūras centrā varēja noskatīties Rozes Stiebras vizuālu poēmu "Saule brauca debesīs" par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43726

21. aprīlī, 17:22, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

aija • 23. aprīlī, 17:59
noteikti nepietrūka...amatniekiem arī svētki
iedzīvotāja • 22. aprīlī, 19:47
pietrūka amatnieku tirdziņa

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet