Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā šodien filma "1906" un tikšanās ar režisoru Foto

25. aprīlī plkst. 18.30 Ogres Vēstures un mākslas muzejā izrādīs vēsturisku piedzīvojumu filmu "1906", kas vēsta par romantiskiem un pārgalvīgiem cilvēkiem revolūcijas un terora laikmetā. Pēc seansa tikšanās ar filmas režisoru Gati Šmitu.


 

Rīga, 1906.gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.


Filmas režisors Gatis Šmits ir ieguvis bakalaura grādu teātra režijā Latvijas Kultūras akadēmijā. Kopš 1997.gada iestudējis vairākas izrādes Dailes teātrī, Nacionālajā operā, Nacionālajā teātrī un darbojies kā štata režisors Jaunajā Rīgas teātrī. Ņujorkas Universitātes Tiša skolā ieguvis maģistra grādu kinorežijā. Saņēmis Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu kā labākais spēlfilmas režisors par 2005.gadā Ņujorkā uzņemto diplomdarbu "Aģents iemīlas". 


Gatis Šmits par savu veikumu "1906" ir izteicies, ka 1905.gada notikumi ir brīnišķīgs pamats filmai ar spriedzi, asa sižeta ainām un negaidīties pavērsieniem, kuriem līdztekus skan liktenīga un romantiska stīga. Tikšanās laikā ar režisoru, pēc filmas seansa, sarunas par filmas aizkulisēm un tās tapšanas procesu.


Ieejas maksa 2 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43746

25. aprīlī, 09:49, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Pēterim • 28. aprīlī, 00:28
Kā Jums liekas, ja uz Muzeju atnāk dažreiz 10 cilvēku uz filmu, vai ir vērts tādam skatītāju pieplūdumam lietot Kultūras centra zāli? Bet muzeja telpa tieši laikā. Nav nemaz tik daudz to interesentu un vēsturiskām un specifiskām tēmām. Tie komentē internetā.
Muzejnieks • 26. aprīlī, 23:30
Vēlētos paskaidrot, ka Ogrē nepastāv nekādi anklāvi un karteļi, nekāda cīņa par filmu rādīšanas tiesībām nepastāv, gan Ogres Kultūras centrs, gan muzejs ir vienas pašvaldības iestādes. Filmu rādīšanu muzejs sāka ar Askolda Saulīša vēsturisko dokumentālo filmu “Astoņas zvaigznes” , kurā muzejs bija piedalījies ar saviem materiāliem. Pēc veiksmīgās pirmizrādes tika nolemts periodiski demonstrēt vēsturei, kultūrai un mākslai veltītus kinodarbus, kuri Latvijas simtgadē ir īpaši daudz. Ne visas filmas spētu pulcināt pilnu zāli kultūras centrā , tomēr daudzas no tām ir nozīmīgs pienesums Latvijas kultūrai , lai tās redzētu arī ogrēnieši. Muzejam izveidojusies lieliska sadarbība ar kino izplatītājiem, simtgades filmas nereti tiek piedāvātas bez maksas, tā tas paredzēts arī 4.maijā , kad visas dienas garumā notiks bezmaksas kino seansi. Bieži vien muzejs piedāvā arī tikšanos ar filmu autoriem , rosinot ogrēniešus iesaistīties diskusijās.
irlabi • 26. aprīlī, 21:31
Forša atmosfēra bija. Bet Pēters droši vien ir no Kulturas nama karteļa.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet