Atgriezties pie raksta

Foto izstāde "Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100" Foto

2. maijā plkst. 15.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta foto izstāde "Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100". 

Lai pasaules ziņu aģentūras un vietējos medijus informētu par notikumiem Latvijas teritorijā, 1919. gada 4. martā Latvijas Pagaidu valdības Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izdod rīkojumu par Latvijas preses biroja izveidi. Biroju nodēvēja par "Latopress", uz tā bāzes gadu vēlāk tika veidota ziņu aģentūra LETA jeb Latvijas Telegrāfa aģentūra.


Būtisks datums Nacionālajai ziņu aģentūrai ir 1931.gada 12.augusts, kad tiek publicēta pirmā LETA (toreizējās LTA) fotogrāfija. Šogad aprit 88 gadi kopš pirmā LETA fotogrāfa radītā fotoklikšķa. Informācijas aģentūras pārstāvji šo skaitli dēvē par simbolisku, kā divas bezgalības zīmes, kas simbolizē fotogrāfijas nezūdamību un apturētā mirkļa mūžību.


Jau gadsimta garumā LETA darbinieki rūpējas par sabiedrībai svarīgāko notikumu atspoguļošanu. Nacionālā informācijas aģentūra LETA par savu profesionālo mērķi uzskata būt ietekmīgākajai un inovatīvākajai informācijas aģentūrai Baltijā. Tādēļ aģentūrā vienmēr darbojušies augstas klases profesionāli fotogrāfi, kuru darbs ir atrasties īstajā vietā un laikā, lai radītu sabiedrībai nozīmīgu notikumu attēlojumu fotokadros.


Šobrīd LETA fotogrāfu komandā strādā seši fotoreportieri: pieredzējušie un profesionālie – Evija Trifanova, Edijs Pālens, Ieva Leiniša, Ieva Makare, kā arī jaunās fotogrāfes  –  Paula Čurkste un Zane Bitere, kuras komandai pievienojās tikai pirms dažiem gadiem. Fotogrāfu komandas ikdienas veikumam līdzi seko Sintija Zandersone, kura reizēm veic arī fotogrāfes darbu. Nodaļu vada fotoredaktore Elita Cīrule. Laika gaitā izkristalizējušās tās tēmas, kas tuvākas katra fotogrāfa raksturam un interesēm, taču tēmu loks, kurā orientējas fotogrāfi, ir ļoti daudzpusīgs – politika un uzņēmējdarbība, kultūras, mākslas un izklaides vide, kā arī sporta pasaule. 


Izstādē "Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100" būs skatāmi spilgtākie LETA profesionāļu komandas pēdējos gados radītie fotomirkļi. Izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma no 2. maija līdz 21. jūnijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43758

2019. gada 30. aprīlī, 14:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Tass • 2019. gada 27. aprīlī, 06:25
Pašam nav stagnācija?
Tass • 2019. gada 26. aprīlī, 23:11
https://www.tvnet.lv/5645787/lauki-izmirst-tajos-draud-stagnacija
Tass • 2019. gada 26. aprīlī, 23:10
https://www.tvnet.lv/5645787/lauki-izmirst-tajos-draud-stagnacija

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet