Atgriezties pie raksta

Mākslas dienas devīze Ogrē šogad – "Par skaistu, ilgtspējīgu Ogri!" Foto

Astra Rubene, Ogres Mākslas skolas (OMS) direktore, Mākslas dienas Ogrē organizējusi jau daudzus gadus.  Šogad uzmanības centrā "Plastmasa", bet kopējā Mākslas dienas devīze – "Par skaistu, ilgtspējīgu Ogri!".

Mākslas dienā, sestdien, piedalīties uzaicinātas Ogres novada skolas un arī interešu izglītības jomā strādājošie. Pedagogi un audzēkņi pārsteidza ar izdomu, kā un ko iespējams izgatavot no it kā ārā metamām lietām. Piemēram, plastmasas pudelēm.


"Mēs izdomājām, ka no plastmasas varētu cilvēkiem mācīt un rādīt, ko un kā izgatavot. Un ļoti gaumīgi izgatavot! Tā ir dārza instalācija statīvos, rokassprādzes, puķes… Tam visam ir vērtība," stāsta A.Rubene.


"Šodien Latvijā notiek Lielā talka, bet mēs strādājam Mākslas talkā," skaidro Signe Kraukle, OMS direktores vietniece mācību darbā. "Plastmasai un citām vairs nevajadzīgām lietām tiek dota otrā dzīve. Mācību stundās mēs arī esam ko līdzīgu darījuši. Piemēram, gatavojuši maisiņus no savu laiku nokalpojušiem        T-krekliem. Mēs cītīgi vācam papīru atgriezumus, ko SIA "Ķilupe" aizved, un tā rodas atkal jauns papīrs, pārstrādājot veco."


Kā izgatavot rokassprādzi no plastmasas pudeles, rāda OMS skolotāja Kristīne Jukmane. Vajadzīga pati pudele, šķēres, ar ko to sagriezt, gludeklis, cepamais papīrs, krāsas, rūpība un pacietība. Darboties gan vajadzētu pieaugušo uzraudzībā, jo gludeklim jābūt tik karstam, lai plastmasa kustu, bet cepamais papīrs vajadzīgs, lai plastmasa nepieliptu pie gludekļa. Krāsot rokassprādzes iekšējo virsmu var, piemēram, ar akrila krāsām, saskaņojot krāsojumu ar savu tērpu. Tā kā izdevumi nav lieli, rotaslietas itin viegli var radīt un mainīt, kaut vai atbilstoši noskaņojumam. 


Ogres novada Bērnu un jauniešu centra (ONBJC) dalībnieki darbojas daudzveidīgi. Ir radošā darbnīca, kurā plastmasas trauciņos, kuriem izveidota seja un frizūra, var kaut ko iesēt vai iestādīt. Kā pastāsta ONBJC, Ogresgala pamatskolas un Jaunogres vidusskolas skolotāja Inga Tabūne, arī centrā augšot pašu stādīti zirņi un kaķu zāle. Citā darbnīcā veido taurenīšus, citā no salmiņiem gatavo kaut ko līdzīgu vēja zvanam.


"Redzot visu to, kas notiek pasaulē, cilvēki ir apņēmības pilni tikt no plastmasas vaļā mežos un ūdeņos. Ogrē noteikti tam iedzīvotāji pievērš uzmanību. Arī manos kaimiņpagalmos aizvien vairāk parādās atkritumu šķirošanas konteineri. Es aicinu arī Ogri – dzīvosim zaļi!" tā I.Tabūne. 


Mākslas dienas organizatori ir pratuši bērnus ieinteresēt, jo telefoni, ko jaunā paaudze bieži vien nemaz neizlaiž no rokām, ir aizmirsušies. 


"Man ļoti patīk ideja, ka bērniem iemāca, ka var izgatavot foršas lietiņas no nekā," savā redzējumā dalās Ogres tehnikuma vizuālās mākslas skolotāja Vineta Oboznaja. "Tā nav pirmā reize, kad mēs ar meitu piedalāmies tādos pasākumos. Arī mājās man ir maiss, kurā ir audumi, plastmasa, diegi, kurus varētu mest ārā, bet no tā ik pa laikam top brīnišķīgas instalācijas un lietas."


Mākslas dienas muzikālais noformējums Ogres novada Bērnu un jauniešu centra ziņā.


Mākslas dienā OMS Izstāžu zālē atklāja Ogres novada mākslinieku darbu izstādi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43768

28. aprīlī, 00:36, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Bija, pazuda. • 1. maijā, 15:17
Arī Lielie mākslinieki visā pasaulē beidzot plaši izmanto lietas, kuras citi un daudzi uzskata par ārā metamām. Taču līdz tādam līmenim Latvijā vēl jāizaug. Pirmie asni šajā jomā bija jau pasen, taču, acīmredzot, nepietiekami pārliecinoši. Pirmie darbi pie mums, kuri likās fantastiski: kleitas, gandrīz balles kleitas no vīriešu daudzkrāsainiem un daudziem lietotiem krekliem.
qes • 29. aprīlī, 11:30
Bija labs pasākums, bērniem patika
Plastmasa • 28. aprīlī, 13:44
Bet lozungi patīk mums. Ura ura ura!!! Kādēļ ŠITAIS saucas par Mākslas dienu?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet