Atgriezties pie raksta

Jaunogres vidusskolas skolniecēm panākumi konkursā "Es runāju latviski" Foto

Šajā mācību gadā jau piekto reizi notika  Latviešu biedrību savienības organizētais mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkurss "Es runāju latviski". Šogad konkursa moto bija "Es tieši uz ielas eju tev klāt. Imants Ziedonis".

Konkursa primārais uzdevums ir ieinteresēt mazākumtautību skolēnus par latviešu literatūru un Latvijas vēsturi, lai veicinātu sabiedrības konsolidāciju un vienotu izpratni par vēsturiskajiem procesiem. Konkursa mērķis ir apgūt latviešu valodu visā tās daiļskanīgumā.


Visu šo mācību gadu skolās skanēja Imanta Ziedoņa pasakas, epifānijas un dzeju vārsmas, tā mudinot izprast I. Ziedoņa radošo domu un talantu. Konkursam pieteicās 19 skolas. Kopumā piedalījās vairāk nekā 8000 skolēnu, jo nolikums paredz, ka konkursā jāiesaista visi izglītības iestādes audzēkņi.


Latviešu valodas skolotāji ar atzīmi vērtēja katra skolēna sniegumu, izvirzot labākos uz konkursa 2.kārtu, kas notika turpat skolā. Tikai paši labākie no katras vecuma grupas izcīnīja tiesības piedalīties konkursa trešajā – noslēguma - kārtā, kur tikās ar vienaudžiem no visas Latvijas.


Atšķirībā no daudzām citām daiļlasīšanas sacensībām Latviešu biedrību savienības rīkotajā konkursā līdztekus skolēna skatuviskajai stājai lielākā uzmanība tiek pievērsta prasmei runāt latviski un izprast runāto, kā arī tam, lai konkursā piedalītos ne tikai labākie valsts valodas pratēji, bet visi skolas izglītojamie, līdz ar to padziļināti iepazīdami latviešu literatūru.


Noslēguma kārta 27.aprīlī notika Slokas pamatskolā, kur atzīstamu sniegumu uzrādīja Jaunogres vidusskolas skolnieces. Valērija Vinokurova 10.-12.klašu grupā izcīnīja 2.vietu, bet Alise Lencēja ieguva trešo vietu 4.-6.klašu grupā.


Konkursa žūrijā piedalījās arī Ogres Latviešu biedrības priekšsēdētāja, Latviešu biedrību savienības locekle Rita Auziņa.


"Paldies visiem pedagogiem un atbalstītājiem par lielo, pašaizliedzīgo darbu! Paldies konkursa dalībniekiem un visiem tiem, kuri grib dzirdēt latviešu valodu un runā latviski... Šis ir ceļš uz labām savstarpējām attiecībām, jo tikai sarunās dzimst patiesības graudi," saka R.Auziņa. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43782

2019. gada 30. aprīlī, 08:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Rita • 2019. gada 2. maijā, 17:13
Paldies Jaunogres vidusskolas radošajam kolektīvam par iesaisti mazākumtautību skolu skatuves runas konkursā " Es runāju latviski"ar moto "Es tieši uz ielas eju tev klāt.Imants Ziedonis". Konkurss, kas aizsākās aizvadītā gada nogalē, stiprinājis skolēnu zināšanu pūru, palīdzējis izprast Imanta Ziedoņa daiļdarbu labskaņu un domu bagātību, sekmējis latviešu valodas prasmju apguvi ... Ja 19 skolu konkurencē divi diplomi atceļojuši uz Ogri...tas ir lielisks sniegums. Paldies visiem, kas iesaistījās!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet