Atgriezties pie raksta

Ogrē apskatāma LETA simtgades fotogrāfiju izstāde Foto

Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) ceturtdien atklātā foto izstāde "Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100" būs apskatāma līdz 21.jūnijam.

Ogres Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Evija Smiltniece izstādes atklāšanā īsumā iepazīstināja ar LETA rašanās vēsturi. Izstādē redzamās fotogrāfijas ir profesionālu fotogrāfu uzņemtas. Viņi īstajā laikā atradušies īstajā vietā, un katrā fotogrāfijā ir ietverts vesels stāsts.


"Ja mūs uzaicina, mēs vienmēr esam atvērti jebkurai sadarbībai," tāds ir LETA foto nodaļas vadītājas, fotoredaktores Elitas Cīrules redzējums. "Mums jau nestrādā tikai fotoreportieri, bet strādā fotožurnālisti. Es vienmēr esmu teikusi: "Tad, kad izej uz ielas, tad skaties riņķī, kas notiek. Tas viss ir vajadzīgs." LETAi to vajag! Man to vajag! Mēs esam informācijas aģentūra, un mums jāatspoguļo pilnīgi viss, kas notiek valstī. Gan oficiālais, gan neoficiālais, gan skaistais, gan – ne tik skaistais."


E.Cīrule izstādes atklāšanā atzīmēja, ka fotogrāfiju izvēle nav bijusi viegla, jo jāizvēlas labāko fotogrāfu labākie darbi. Un to ir tik daudz! LETA fotogrāfu komandā ir Evija Trifanova, Edijs Pālens, Ieva Leiniša, Ieva Makare, Paula Čurkste un Zane Bitere. Paveiktajam līdzi seko Sintija Zandersone.


"Katra bilde ir nevis tikai plika reportāža, bet tur ir parādīta cilvēka personība. Gan fotogrāfa, gan fotožurnālista, gan attēlā redzamā cilvēka personība," sacīja foto nodaļas vadītāja, priecājoties par dziļo redzējumu, ar kādu strādā kolēģi. 


Foto izstāde "Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA – 100" ir veiksmīgas sadarbības piemērs starp OVMM un Nacionālo informācijas aģentūru LETA. 2018.gada oktobrī pilsētā jaunus akcentus vēlēšanu gaisotnei ienesa LETA fotogrāfa Edija Pālena izstāde "Viss būs labi". 


Jaunā izstāde būs apskatāma arī Muzeju naktī, kas šogad notiks 18.maijā, kad LETA fotogrāfi un reportieri varētu atklāt arī vienu, otru aizkulišu ziņu…

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43801

2019. gada 2. maijā, 18:49, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2019. gada 3. maijā, 01:35
Wou ! Super , apsveicu ! Žēl ka darbdienas vidū , biju Baltijas viņā malā. Taču iedzēru par jums Leišu Degtini:):)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet