Atgriezties pie raksta

Valsts svētkos sumina Ogres Tautas teātri – trīskārtēju skates "Gada izrāde" laureātu Foto

4.maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas svinīgajā pasākumā, kas notika Ogres novada Kultūras centrā, īpaši atzinības vārdi tika veltīti Ogres Tautas teātrim, režisoram Jānim Kaijakam un aktieriem.

27. un 28.aprīlī Dailes teātrī norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2018" fināls, kurā Ogres Tautas teātra Antona Čehova lugas "Ivanovs" iestudējums ieguva "Gada izrāde 2018" titulu. 


Šis iestudējums atnesa slavas laurus arī režisoram Jānim Kaijakam, kurš tika pasludināts par Gada labāko režisoru. Ivanova lomas atveidotājs Andris Krauja tika nominēts kā Gada aktieris, Margarita Lutere (Anna Petrovna) – "Gada labākā aktrise", Andris Peismalietis (Ļebedevs) – "Gada otrā plāna aktieris". 


Ogres Tautas teātra izrāde – Antona Čehova "Ivanovs" - pēc Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajā amatierteātru reģionu skates žūrijas vērtējuma iekļuva desmit labāko iestudējumu skaitā, kuri sacentās par Gada labākās izrādes titulu.


Vērtējot skatē redzētās izrādes, teātra kritiķe Dita Jonīte Čehova "Ivanovu" ogrēniešu sniegumā atzina, kā aizraujošu un negaidītu klasikas iestudējumu. Arī citi vērtētāji neskopojās ar uzslavām.


Teātra kritiķe un zinātniece, žurnāla "Teātra Vēstnesis" galvenā redaktore Edīte Tišheizere: "Iepriecināja vairāku amatierteātru augstais līmenis, ko jau var mērīt ar profesionālu mērauklu – kā Ogres Tautas teātra izrāde "Ivanovs".


"Īpaši vēlos izcelt Ogres Tautas teātra iestudējumu "Ivanovs" (režisors Jānis Kaijaks), kas uzrunāja ar režijas koncepcijas dziļumu un tikpat pārdomātu aktieru tēlojumu," tā teātra kritiķe, žurnāla "Teātra Vēstnesis" redaktore Maija Svarinska.


Ogres Tautas teātra kolektīvu ar iegūto apbalvojumu sveica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.


Apsveikuma runā A.Purviņa uzsvēra, ka tā jau ir trešā reize, kad Ogres Tautas teātra iestudējums iegūst Gada labākās izrādes, bet režisors Jānis Kaijaks – Gada režisora titulu.


Ikgadējās Latvijas amatierteātru skatēs "Gada izrāde" Jānis Kaijaks apbalvots kā "Gada režisors 2015" un "Gada režisors 2016". J.Kaijaka iestudētās izrādes guvušas augstu novērtējumu Latvijas amatierteātru skatēs, gandrīz visas no tām spēlētas "Gada izrāžu" skašu finālā, savukārt izrādes "Bernika projekts" un "Cik svarīgi būt nopietnam" saņēmušas augsto – "Gada izrādes" (attiecīgi – "Gada izrāde 2015" un "Gada izrāde 2016") titulu.


A.Purviņa arī akcentēja, ka Ogres Tautas teātris pirmo sezonu mēģina un darbojas jaunajā zālē – Ogres Teātra telpā. 


Ogres Tautas teātra režisors J.Kaijaks teica paldies par atbalstu Ogres novada domei un Ogres novada Kultūras centram, kā arī aktieriem un skatītājiem.


"Ogres Teātra telpa dzīvo, elpo, tā ir piepildīta ar mākslu un skatītāju mīlestību. Vislielākais paldies maniem aktieriem – gan tiem, kuri piedalījās pēdējā izrādē, gan tiem, kuri piedalās citās izrādēs. Pateicoties viņiem, mēs varam īstenot savus mērķus un sapņus un dod kaut ko no savas sirds mūsu skatītājiem. Paldies, un strādāsim tālāk visi kopā!" sacīja J.Kaijaks.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43819

2019. gada 5. maijā, 11:09, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Zzz • 2019. gada 8. maijā, 23:16
Režisoru deputātos neievēlēja balsotāji, bet Purviņu gan ievēlēja. Tagad nu baudiet "izcilos" kultūras pasākumus Ogrē! Tā ir, ka netalantīgi cilvēki tiek pie varas. Tas jau mums Latvijā raksturīgi.
Cimdaris • 2019. gada 8. maijā, 15:34
Ta ievēlēja to režisoru deputātos vai ne?
Bravo! • 2019. gada 5. maijā, 13:59
Ogres teātris malači! Režisors un visi aktieri!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet