Atgriezties pie raksta

Muzeju nakts Ogrē

Muzeju nakts ir Eiropas mēroga pasākums, kas ikgadu risinās maijā. Rīkojot dažādus pasākumus, darbnīcas un koncertus, muzeji ver savas durvis vaļā līdz vēlai vakara stundai. Šogad visā Latvijā muzeju nakti vieno tēma "Tālavas taurētājs".

Ogres Vēstures un mākslas muzejs savas durvis 18.maijā vērs vaļā plkst. 20.00 un gaidīs ogrēniešus un pilsētas viesus līdz pat pusnaktij. 


Pasākuma laikā muzejā aktuālās izstādes "Informācijas aģentūrai LETA-100" apskati papildinās tikšanās ar LETA fotogrāfiem, kuri atklās ikdienas darba aizkulises un kuriozus, paspilgtinot stāstus ar fotogrāfijām, kuras līdz šim nekur dažādu iemeslu dēļ nav tikušas publicētas.


Lai apskatītu nesen atklāto ekspozīciju "Pietura Ogre", būs  jāpiedalās orientēšanās spēlē un 'pieturēt' pāris nozīmīgās Ogres vietās. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja darboties divās radošajās darbnīcās – "Taure sauc" un Ilzes Dilānes papīra radīšanas darbnīcā, baudīt trompetista Kārļa Žolas uzstāšanos, kā arī piedzīvot ilūziju mānīgo dabu, izveidojot interesantas fotogrāfijas. Kad kājas nogurušas no staigāšanas, visa pasākuma laikā būs iespējams atvilkt elpu un noskatīties Ogres kino vēstis – fragmentus no padomju laiku kinožurnāliem vai Avārijas brigādes animācijas filmiņas.


Pasākuma noslēgumā muzejā koncertēs duets "ZeMe", kura sastāvu veido slavenā latviešu koklētāja Laima Jansone un elektroniskās mūzikas DJ un producents DJ Monsta (Uldis Cīrulis). Viņu radītās melodijas savieno latviešu senās mūzikas tradīcijas kombinācijā ar jaunākajām mūsdienu tehnoloģijām, starp kurām lielu lomu spēlē arī improvizācija. 


Ogres Vēstures un mākslas muzejs būs atvērts līdz plkst.24.00. Dalība visos muzeja nakts pasākumos būs bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43842

2019. gada 9. maijā, 10:54, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andris • 2019. gada 11. maijā, 16:53
Būtu labāk iekšpagalmus pietaisījuši!
interesanti • 2019. gada 11. maijā, 16:09
pa dienu uz muzeju nu nekādi vairs nevar,ja?
kolba • 2019. gada 9. maijā, 19:35
muzeja kaks

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet