Atgriezties pie raksta

Muzeju naktī Ogrē uzstāsies duets "ZeMe"

18. maijā plkst. 22.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Muzeju nakts ietvaros, uzstāsties elektroniskās folka mūzikas duets "ZeMe", kura sastāvu veido slavenā latviešu koklētāja Laima Jansone un elektroniskās mūzikas dj un producents DJ Monsta (Uldis Cīrulis).

Nosaukums "ZeMe" sakņo abu mākslinieku iedvesmas avotu – zemes mitoloģiju. Viņu radītās melodijas savieno latviešu senās mūzikas tradīcijas kombinācijā ar jaunākajām mūsdienu tehnoloģijām, starp kurām lielu lomu spēlē arī improvizācija. Meditējošās kokles skaņas savijoties ar elektroniskiem ritmiem padara šo duetu īpašu un viņu skanējumu nebijušu un līdz šim nedzirdētu. 


Laima Jansone, dēvēta arī par latviešu kokles pavēlnieci, absolvējusi etnomuzikoloģijas bakalaura programmu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildu izglītību ieguvusi Sibēliusa akadēmijā Helsinkos. Profesionālo solokarjeru Laima Jansone sāka 2011. gadā. Kopš tā laika viņa regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs – Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, Japānā, Austrālijā u.c. 2011.gadā izdevusi CD ierakstu "Sidrabs'.


DJ Monsta jeb Uldis Cīrulis ir pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs, elektronikas un vinila plašu skrečošanas mākslas jeb scratch stila meistars. Viņam patīk izaicināt mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas iespējas mūzikas radīšanai dzīvajā atskaņojumā un ierakstos. 2014. gadā Monsta kļuva par Latvijas dīdžeju čempionāta RedBullThre3Style čempionu un 2016. gadā ieguva 11. vietu DMC Online Dj pasaules čempionātā. DJ Monsta jaunākais izaicinājums ir latviešu tradicionālās tautasmūzikas projekti. 


Ar visu Ogres Vēstures un mākslas muzeja Muzeju nakts programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.ogresmuzejs.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43851

2019. gada 11. maijā, 20:40, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet