Atgriezties pie raksta

Skolu atbalsta speciālisti piedalījušies starptautiskā konferencē Lietuvā

Jaunogres vidusskolas un Ikšķiles vidusskolas Atbalsta komandas speciālisti 25.aprīlī piedalījās starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē "Palīdzības sniegšana bērnam un ģimenei: iespējas, izaicinājumi, perspektīva", kuru rīkoja Šauļu universitāte (Lietuva). 


 

Logopēde Irina Aleksandrenkova, psiholoģes Ērika Muravjova un Anna Čerņavska, speciālais pedagogs Egle Kaminska, sociālais pedagogs Žanna Rudakova konferences gaitā iepazīstināja konferences dalībniekus gan ar savu pieredzi darbā ar bērniem ar īpašam vajadzībām, gan ieguva daudz teorētisko un praktisko atziņu no universitātes mācībspēku pārstāvjiem un kolēģiem no izglītības iestādēm. Konferences aplūkoto jautājumu loks bija diezgan plašs:


- agrīnā diagnostika un agrīnā pedagoģiskā palīdzība bērniem ar attīstības traucējumiem;


- audzināšana, izglītošana un palīdzības sniegšana bērniem ar īpašām izglītības vajadzībām;


- aktīvo mācīšanas metožu un interaktīvo tehnoloģiju izmantošana mācību procesā bērniem ar īpašām izglītības vajadzībām;


- sadarbības jautājumi starp vecākiem, pedagogiem un speciālistiem kompleksas palīdzības sniegšanā bērniem ar īpašām izglītības vajadzībām un viņu ģimenēm;


- tālākizglītības perspektīvas jauniešiem ar īpašām izglītības vajadzībām. 


 


Izmantojot iesniegtos konferenču materiālus, taps zinātnisko un metodisko rakstu krājumi, kuros būs iekļauti arī mūsu speciālistu teorētisko un praktisko zināšanu apkopojumi.


26. aprīlī konferences dalībnieki apmeklēja dažādas izglītības iestādes Šauļos pieredzes apmaiņas nolūkos. Radošas idejas turpmākajam darbam tika gūtas tikšanās reizēs gan ar proģimnāzijas "Medelinas", gan izglītības attīstības centra bērniem ar redzes traucējumiem "Avižonis", gan arī Šauļu centrālās sākumskolas un Šauļu universitātes administrāciju un speciālistiem.


Ceram uz turpmāko sadarbību un kopējiem projektiem!


Informāciju sagatavoja Jaunogres vidusskola

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43872

15. maijā, 07:01, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

letiņš • 15. maijā, 21:22
SVEICIENS VISIEM PATIESAJIEM LATVIJAS PATRIOTIEM LATVIJAS NACIONĀLĀS ATDZIMŠANAS DIENAS 15.MAIJA 85. GADSKĀRTĀ! MŪŽĪGA SLAVA LATVJU TAUTAS VADONIM KĀRLIM ULMANIM!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet