Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolā arhitektūra un tekstils papildina viens otru Foto

Līdz 28.maijam Ogres Mākslas skolas (OMS) Izstāžu zālē apskatāma skolas audzēkņu darbu izstāde "Arhitektūra un tekstils". Tikšanās ar darbu autoriem un pedagogiem notika ceturtdien.

OMS direktore Astra Rubene, atklājot izstādi, sacīja: "Šodien ir tā reize, kad mēs parādām tekstilu un arhitektūru, parādām, ko mēs esam šajā gadā veikuši. Tā ir izstāde, lai vecāki un mēs paši paskatītos, kas pa gadu ir izdarīts, ko – varbūt – vajag labāk, ko – savādāk, ko bērns var labāk, ko bērns var – varbūt – citādāk, cik mēs cītīgi esam strādājuši. Man pašai šķiet, ka ļoti cītīgi! Darbi man ļoti patīk!"


Mācību gada laikā audzēkņiem ir dažādi uzdevumi. Viens no tiem – radīt tekstilā impresionistu gleznu noskaņu ar dažādu krāsu mulinē diegiem. Izstādē ir iespēja iejusties arī trīs dimensiju noskaņā: zīmējums, darbs plaknē un telpisks objekts. Iespējams, ka dažu labu vecmāmiņu vai vectētiņu izstādē sagaidīs pārsteigumi, cik dažāda var būt pasaule!


Ja skatītāji vēlas, lai izstāde būtu atvērta ilgāku laika posmu, tad audzēkņu vēlme nereti ir pavisam pretēja! Un tas nozīmē, lai savu radīto pēc iespējas ātrāk varētu izmantot paredzētajam mērķim. Kurš gan negribētu palepoties ar paša darinātu somu!


"Pats lielākais ieguldījums, ja audzēknis savu darbu grib mājās, ja viņam tas patīk…" ar smaidu teic A.Rubene.


Par arhitektūras jomā tapušajiem darbiem pastāstīja Tamāra Stuce, OMS pedagoģe, arhitekte. Gada laikā audzēkņi ar pavisam citām acīm paskatījušies uz apkārtējo pasauli, sākot no savas personīgās dzīves vietas, tad sekoja iela un pēc tam jau varēja ķerties klāt arī pasaules arhitektūrai. Klāt nākušas arī, piemēram, tādas zināšanas: kas ir pārsegums, kas – siena. 


Pārsteigums pedagogus sagaidījis mācību gada beigās, jo skolēni, kuri sākumā par arhitektūras jomas uzdevumiem sajūsmu neizrādījuši, sasnieguši ļoti labus rezultātus. Arī sekmju ziņā. 


Ogre ir dažādiem arhitektūras paraugiem bagāta pilsēta. Redzīgam un zinošam vērotājam gan Mākslas skolas izstādē, gan pašā pilsētā ir daudz, ko redzēt. 


"Svarīgi ir daudzos aspektus savienot: telpas lietošana, telpas skaistums un telpas lietderība. Arhitektūra jau nav tikai mājas! Arhitektūra ir vide, telpa, ielas telpa, pilsētas telpa. Tā nav tikai viena atsevišķa būve!" skaidro T.Stuce.


Signe Kraukle, OMS direktores vietniece mācību darbā, norāda, ka šī gada izstādē arhitektūras daļa ir ļoti nopietni pārstāvēta. 


"Audzēkņu mums ir gana daudz, ikdienā nav vietas, kur tik liela apjoma darbus izlikt, tāpēc ir ļoti jauki, ka izstādē iespējams apvienot divas dažādas – pat diezgan pretējas tehnikas – tekstilu un papīra maketus. Ļoti vērtīgi ir apskatīties, ko bērni apguvuši visa mācību gada garumā tekstila un arhitektūras sadaļā," uzskata S.Kraukle, piebilstot, ka acīgs vērotājs izstādē varētu atrast vērtīgas idejas, ko turpmāk īstenot. Māksla un zinātne, un arhitektūra iet roku rokā.


Interesanti, kāds ir speciālistu vērtējums par arhitektūras vidi Ogrē? Tāds jautājums T.Stucei.


"Kad es Ogrē ierados – tie bija astoņdesmitie gadi – man tā šķita ļoti bēdīga un nolaista. Pārsvarā piešķīra dzīvošanu [Mālkalnes prospekta] masīvā, kur labiekārtojums nekāds. Pēc valsts neatkarības viss ir aizvien labāk. Acīmredzot, ar Eiropas projektiem tas viss. Pēdējos piecus gadus jau pavisam labi kultūrvide Ogrē iekārtota. Protams, vecais dzīvojamais masīvs ir degradējies, un nezinu, kā būs tālāk… Kā zobārsts labo zobus, tā arī tās mājas ir jālabo," saka arhitekte.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43943

24. maijā, 10:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet