Atgriezties pie raksta

Vitas Beikertes gleznas uzrunā skatītājus Ogrē un Rīgā Foto

"Māksla ir tā, kas reaģē uz notiekošo," tā savas izstādes "pie DERĪBA. Vitas Beikertes gleznas" atklāšanā 31.maijā sacīja Ogres 1.vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Vita Beikerte.

Ironija, pašironija un melanholija – tās simboliski paslēptas izstādē redzamajās gleznās. Māksliniece V.Beikerte aicina tur ieraudzīt arī mīlestību, kas reizumis ir pazemīga un pacietīga. 


Gleznotāja izstādei izvēlējusies arī virkni darbu, kuri tapuši jau pirms krietna laika. Vecākā glezna ir – mākslinieces vārdiem runājot – "no piektā gada". Konkrētāk – no 2005.gada. 


Igors Grigorjevs, Ogres 1.vidusskolas direktors, kā pirmos aicināja izteikties pedagogus, kuri V.Beikerti pazīst visilgāk. 


"Droši vien šī cilvēka teiktajam būs vislielākā nozīme," pauda I.Grigorjevs, nedaudz vēlāk jautājot par gleznu autores rokrakstu mākslā. 


"Ļoti daudzi ir teikuši, ka apveidi nes simbolisko saturu. It kā aiz tās nosacītības un vizuālās plakanības ir spiediens uz dziļumu," atbildēja māksliniece. 


"Cik mums, skolotājiem, ir brīnišķīgs liktenis, kad mēs redzam, kā no maza bērna izaug Eiropas mākslinieks," tā uzskata Dace Kābele, Ogres 1.vidusskolas direktora vietniece ārpusstundu darbā un Ogres 1.vidusskolas muzeja vadītāja.  


Ļoti dažāda, lieliska klases biedre, iedvesmojošais skolotājs skolā, pati kā mākslas darbs, apskaužama vārdu izjūta – tie ir tikai daži vārdi no kolēģu teiktā, sveicot mākslinieci izstādes atklāšanā.


V.Beikertes skolēni ir absolvējuši mākslas skolas un Latvijas Mākslas akadēmiju. Arī arhitektiem, būvniekiem un konditoriem lieti noder vizuālās mākslas stundās gūtās zināšanas. 


Māksliniekiem parasti ir skiču burtnīcas. V.Beikertei skiču burtnīcas vietā ir skolas tāfele. Kā uzskata gleznotāja – zīmētais uz tās ir kārtīgi trausls un gaistošs. Paveicies tiem, kuri bijuši klāt un to redzējuši. 


Izstāde "pie DERĪBA. Vitas Beikertes gleznas" Ogres 1.vidusskolas muzejā apskatāma līdz 21.jūnijam.


Otra izstāde, kurā šovasar piedalās Vita Beikerte, –  "Daugava" – apskatāma Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, Rīgā, līdz 30.jūnijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/43990

2019. gada 1. jūnijā, 13:37, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet