Atgriezties pie raksta

Koncertcikls "Upes vakari" Ogrē pie ūdens pulcina kora mūzikas cienītājus Foto

Ceturtdienas vakarā šogad pirmajā koncertcikla "Upes vakari" koncertā uzstājās trīs kori: Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Ogres Skolotāju kamerkoris, ONKC jauniešu koris "Impulss" un viesi – Rīgas Praktiskās estētikas skolas jauktais koris "Anima Mea".

ONKC Ogres Skolotāju kamerkori vada diriģents Ivars Krauze (kormeistare Ance Purmale, koncertmeistare Gunta Trasūne), ONKC jauniešu kora "Impulss" vadībā dirigente Gunita Bičule un Jolanta Kalniņa, Rīgas Praktiskās estētikas skolas jauktā kora "Anima Mea" priekšgalā Ivars Krauze un Jēkabs Jančevskis (vokālā pedagoģe Luīze Anna Kalniņa).


Peldošā skatuve koristus sagaida viesmīlīgi. Sēdvietu skatītājiem pietiekami. Koncerta apmeklētāju rīcībā arī Krasta ielas un Ogres upes nogāzes zālājs. Pasākuma apskaņošana ļauj koncertu baudīt arī tālāk esošiem klausītājiem.


Klātesošos uzrunā Antra Purviņa, ONKC direktore: "Labvakar, mīļie ogrēnieši, pilsētas viesi! Visi, kas esat pulcējušies šajā brīnišķīgajā vasaras vakarā šeit, Ogres upes krastā. Un nu jau par tradīciju kļuvušie "Upes vakari", man šķiet, ieņem aizvien lielāku lomu Ogres pilsētas kultūras dzīvē, jo tā ir tāda savdabīga piederības sajūta savai Ogrei, savai pilsētai. Jā, un tas ir tas īpašais, kas mūs, laikam, šeit vieno. Un es domāju, ka kori arī ar tādu īpašu sajūsmu – es ļoti ceru – gaida šo uzstāšanos."


Ivars Krauze, ONKC Ogres Skolotāju kamerkora diriģents, apstiprināja, ka koristiem ir prieks uzstāties uz peldošās skatuves, nopriecājās un pateicās par labo laiku un kā pirmos uzstāties aicināja jauniešu kori "Impulss". 


"Pa gabalu skatoties, ir ļoti skaisti pie ūdens. Skaisti tērpi," tā uz jautājumu par koncerta iespaidiem atbild Pēteris no Cēsīm. Pilsētas viesis uzteic arī Ogres skaistumu, kurš visvairāk ieraugāms esot kokos. 


Otrais šīs koncertsezonas pasākums paredzēts 13.jūnijā pulksten 20.00. Tad skatītāji varēs uzgavilēt ONKC jauktajam korim "Ogre" (diriģents Jānis Zirnis) un J.Zirņa vadītajam sieviešu korim "Ausma" no Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde".


Koncerti ir bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44024

2019. gada 7. jūnijā, 09:57, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Skatītāja • 2019. gada 9. jūnijā, 23:51
Paldies visiem organizētājiem un dalībniekiem par fantastisko vakaru! Lieliska dziesmu izvēle! Visiem bija, kur sēdēt un baudīt dabas un mākslas skaistumu! Prieks dzīvot Ogrē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet