Atgriezties pie raksta

Ogrē pirmo reizi svin Ģimenes dienu Foto

Ar Jauno ģimeņu bēbīšu ratiņu parādi Ogrē sākās Ģimenes dienas svinības, kurās vienuviet tikās visjaunākie Ogres novada iedzīvotāji.

"Jaunās ģimenes ir mūsu novada galvenie cilvēki. Mēs jau piekto reizi rīkojam Jauno ģimeņu bēbīšu ratiņu parādi, un tā ir kļuvusi par tradīciju," atklājot parādi, sacīja Ogres novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Viņš aicināja jaunās ģimenes domāt arī par papildinājumu, lai desmitajā parādes jubilejā varētu sarīkot konkursu un noteikt ģimeni, kura šajā pasākumā piedalījusies visbiežāk.


Katrs bērniņš saņēma Ogres novada pašvaldības sarūpētu īpašo svētku dāvaniņu – lacīti (priekšautiņu) ar novada simboliku - Ogres logo. Kā atklāja A.Mangulis, dāvanas idejas autore ir Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa, un to gatavojuši mākslinieki sadarbībā ar rokdarbniekiem.


Ratiņu parāde, kurā piedalījās teju 40 dalībnieku, devās gājienā no Baltās Cielavas līdz Ogres novada Kultūras centra laukumam, kur notika skaistāk noformēto ratiņu apbalvošana. Vecāki bija centušies un likuši lietā izdomu, lai izrotātu ratiņus ar dazādiem aksesuāriem. Baloni, jasmīni, peonijas, lietussargs, kļavu lapas, papardes, vainagi un pat spēļu kārtis…


"Prieks jūs redzēt tik lielā pulkā. Ogre ir dzīva, kamēr šeit ir bērni, sveicot uzvarētājus, teica veikala "Ogres pērle" pārstāve.


Ar galveno balvu – DipDap skrejriteni no veikala "Ogres pērle" - tika novērtēti ratiņi, kuros uz pasākumu bija ieradusies Kristena Puķe. Kā pastāstīja Kristenas tētis Ronalds Puķe, viņai pēc desmit dienām apritēs gads. Ronaldu un viņa dzīvesbiedri Katrīnu ratiņu parādē piedalīties iedrošinājuši ome ar opi, un tagad viņi, protams, ir priecīgi un pateicīgi. 


Pasākumu atbalstīja novada uzņēmēji, tāpēc katram ratiņu parādes dalībniekam tika kāds pārsteigums no uzņēmējiem.


Ģimenes dienas svinības turpinājās ar koncertuzvedumu "Pinu sauli", kurā piedalījās Ogres novada skolu jaunatne, kopā vairāk nekā 600 jauniešu.


Pēc tam visi tika aicināti Brīvības ielā pie monumentālā karoga, kur notika diskusijas, uzstājās mūziķi un aktivitātes bērniem. Ģimenes diena noslēgsies Ogresnovada Kultūras centra laukumā ar Ogres novada deju kolektīvu koncertu "Deviņiem’i ziediņiem" plkst.21.00 un balli ar grupu "Atis Ieviņš & The Rock Brothers". Balles sākums plkst.23.00.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44034

2019. gada 8. jūnijā, 17:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet