Atgriezties pie raksta

Ģimenes dienas izskaņas koncertā kopīgā koncertā apvienojas deviņi Ogres novada pagasti Foto (papildināts)

Ar krāšņu un vērienīgu deju lielkoncertu "Deviņiem’i ziediņiem’i" noslēdzās pirmās Ģimenes dienas svinības Ogrē.

Koncertuzvedums bija veltīts Ogres novadam, ko veido deviņi skaisti, bagātīgi un sakopti pagasti, katrs ar savu raksturu, dabas varenumu un cilvēku spēku. Līgo svētkos, ko svinēsim jau pavisam drīz, ziedu vainagā arī pīsim deviņus ziedus. 


"Mēs šovakar esam paveikuši brīnumu. Asfaltētais laukums pie Ogres novada Kultūras centra pārvērties par brīnišķīgu pļavu, un visi deviņi pagasti vienojušies kopīgā uzvedumā. Es zinu, ka tas bija sen lolots sapnis, kas ir piepildījies. Koncerts "Deviņiem’i ziediņiem’i" izskanējis. Arī pirmā Ģimenes diena, ko mēs veidojām Ogres pilsētā, ir izskanējusi. Ceram uz nākamo Ģimenes dienu, uz nākamajiem brīnišķīgajiem svētkiem, jo mūs visus vieno mīlestība uz savu novadu," uzveduma noslēgumā sacīja Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.  


Uzvedumā piedalījās teju 500 dejotāju. Ogres novads var lepoties ar kuplu amatiermākslas kolektīvu saimi. Aizvadītajos simtgades dziesmu un deju svētkos Ogres novadu pārstāvēja vairāk nekā 1000 dalībnieku. 


Koncertstāstu izdejoja jauniešu deju kolektīvi: "Dzīpari", "Spāre", "Pīlādzītis", "Daina", "Ogre", "Ābeļzieds"; vidējās paaudzes deju kolektīvi: "Raksti ", "Sunta", "Aija", "Dandzis", "Made", "Lustīgais", "Degsme", "Līčupīte"; senioru deju kolektīvi: "Ogrēnietis", "Suncele", "Sumulda", "Veldze".


Ogres novada deviņus pagastus pārstāvēja deviņas meitenes - Signe Zutere, Paula Ilva Upeniece, Ance Bužere, Rūta Martinova, Elīna Klāsone, Undīne Piterniece, Ieva Kārkliņa, Santa Gluha, Anna Stauža.


Koklētājas Dace Bleikša un Dace Priedīte. 


Koncerta režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfe Ūna Laukmane, mākslinieciskie vadītāji Skaidrīte Andževa un Mārtiņš Kaiva, producente Dace Nikolaisone. 


A.Purviņa pateicās visiem dalībniekiem, māksliniekiem un it īpaši tehniskajiem darbiniekiem, bez kuriem šis pasākums nevarētu notikt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44036

2019. gada 9. jūnijā, 19:23, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

moš saskrienamies uz jāņiem • 2019. gada 12. jūnijā, 10:11
un visi dziedam dziesmu: "ceļam vienstāvīgās mājas visā pilsētā un laukos, lai visi cilvēki ir vienlīdzigi un mazāk domā un skatās ko citi dara, ja pa ceļam kāda daudzstāvene gadijās, tad tikai no tās vien materiālus pa druskai ņemam zini kā vienstāvenēm tak mazāk materiālu vajaga"
>kā var sataisīt • 2019. gada 11. jūnijā, 15:08
Visi krievi jau nādi kā tas mirla vatņiks xa xa. Diemžēl, bet tādi apkauno krievu tautu, bet atkritumus var atrast jebkurā tautā.
kā var sataisīt • 2019. gada 11. jūnijā, 13:47
tā lai tie kas runā krieviski arī saprot ko viņi runā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet