Atgriezties pie raksta

"Upes vakarā" Ogrē dziesmas skan lietus mūzikas pavadījumā Foto

Ceturtdien koncertcikla "Upes vakari" otrajā koncertā balsis izlocīja Ogres novada Kultūras centra (ONKC) jauktais koris "Ogre" un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" sieviešu koris "Ausma".

Lai arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs šajā dienā visā valstī bija izsludinājis oranžo brīdinājumu, koristu vēlme – abu koru diriģents ir Jānis Zirnis – dziedāt tik īpašā vietā – uz peldošās skatuves Ogres upē – bija lielāka. Un koncerts notika!


"Paldies korim "Ausma", kas ieradās pie mums padziedāt no Rīgas! Šeit ir burvīga vieta, vai ne! Mūsu koris "Ogre" dosies ceļā uz Kanādu pārstāvēt Ogri, pārstāvēt Latviju Latviešu Dziesmu svētkos Kanādā. Ceļamaizei gribēju novēlēt jums – atvediet daudz pozitīvas emocijas priekš mums un dziediet, un sniedziet tās ogrēniešiem! Mēs būsim ļoti pateicīgi par to," sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


"Upes vakarā" pirmo reizi izskanēja arī Līgo dziesma, kura komponista Jāņa Beloglazova (Kanāda) apdarē ir radīta tieši J.Zirņa vadītajam korim. 


Pērkona negaiss pamatīgi izmērcēja koristus un skatītājus, kaut pirms koncerta jauktā kora "Ogre" dalībnieks Didzis Zalcmanis bija optimisma pilns un lietu solīja aizbaidīt dziedot. "Dziedāsim, un tad jau būs projām!" viņš sacīja, piebilstot, ka labos laika apstākļos “Upes vakaros” publikas ir daudz un klausītāju ir pilns kalns. "Atsaucība ir, un mēs arī cenšamies," tā korists.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44076

2019. gada 14. jūnijā, 12:34, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Z.Maija • 2019. gada 14. jūnijā, 21:29
Skaisti gan.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet