Atgriezties pie raksta

Ogres muzejs aicina uz mākslinieka Valda Celma lekciju "Latvju raksts un zīmes"

29.jūnijā plkst. 14.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde "Latviskās dvēseles raksti". Atklāšanas dienā muzejā ar lekciju "Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis" viesosies mākslinieks un viens no izstādes satura koncepta autoriem Valdis Celms.

Valdis Celms ir grafiskās mākslas dizainers, divu grāmatu autors un autors darbam, kuru diendienā redz tūkstošiem cilvēku – Rīgas pilsētas robežzīmes "RĪGA" burtu autors. Spilgta personība, kura sevī apvieno radošo mākslinieka garu ar latviskās dzīvesziņas, simbolu un zīmju pētīšanu. Ar saviem stāstījumiem Valdis Celms spēj aizraut klausītājus ar unikālu spēju mūsdienu cilvēkam izskaidrot no paaudzes paaudzē tautas mantotās zināšanas par rakstiem, simboliem un to nozīmi cilvēka dzīvē, paralēli raisot klausītājos lepnumu par latvietību. 


Izstāde "Latviskās dvēseles raksti" tapusi sadarbībā ar Tautas tērpu centru "Senā Klēts". Tajā būs skatāmi 13 dažādu Latvijas novadu tautas tērpi un etnogrāfiskie priekšmeti. Valdis Celms par izstādi saka: "Galvenā ideja ir parādīt, kā viss gadsimtos radītais harmoniski izkārtojas, ko latviešu kultūrā sauc par rakstu. Šāda izstāde ir ne tikai kā atgādinājums, bet kā uzmundrinājums, ka šīs vērtības ir mūžīgas, nezūdošas, bet vienmēr no jauna atjaunojamas."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44114

2019. gada 20. jūnijā, 10:19, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet