Atgriezties pie raksta

Ogres Tautas teātris ar izrādi "Skroderdienas Silmačos" ielīgoja Ogresgalā Foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 16.jūnijā, izskanēja pirmās Līgo dziesmas Ogresgala pagasta centrā, Tradīciju parkā kur ar Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" iestudējumu viesojās Ogres Tautas teātris.

Profesionāls aktieru tēlojums, dekorācijas līgo noskaņā ļāva iejusties pagājušā gadsimta sākuma, latviskā zemnieku sētā, kas gatavojas gan līgošanai, gan mājas saimnieces kāzām, kur dažādu notikumu rezultātā izveidojās trīs precinieku pāri.


Pēc izrādes Ogres novada Kultūras centra vadītāja Antra Purviņa, apsveica režisoru Jāni Kaijaku, liekot viņam galvā ozollapu vainagu. Īpašu apsveikumu saņēma arī pati jaunākā aktrise – mazā Rasa, kurai tā bija debija uz teātra skatuves.


Savukārt aktieri pēc izrādes otrpus skatuvei sarīkoja jautru rumulēšanos, kurā tika iesvētīti kolēģi, kuriem šīs ir pirmās izspēlētās "Skroderdienas Silmačos" kolektīvā.


Starp brīvdabas izrādes baudītājiem varēja atpazīt ne tikai ogresgaliešus, bet arī ogrēniešus, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles novada iedzīvotājus. 


Ogres Tautas Teātris jau trešo gadu pēc kārtas, ar izrādi "Skroderdienas Silmačos" dodas uz kādu no Ogres novada pagastiem - 2017. gadā izrāde norisinājās Suntažu pagastā, 2018. gadā Taurupes pagastā un šogad Ogresgala pagastā, Ogresgalā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44115

2019. gada 20. jūnijā, 10:04, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet