Atgriezties pie raksta

Ogrē prezentē Arņa Terzena grāmatu "Lūsis. Laikmeta iezīmētais" Foto

20.jūnijā Ogres Vēstures un mākslas muzejā norisinājās izcilajam šķēpmetējam Jānim Lūsim veltītās grāmatas prezentācija. Grāmatu apgāds "Jumava" šo izdevumu veltījis sportista 80 gadu jubilejai.

Ar lasītājiem tikās apgāda "Jumava" valdes priekšsēdētājs Juris Visockis un grāmatas autors Arnis Terzens. Veselības stāvokļa dēļ grāmatas prezentācijā nepiedalījās tās galvenais varonis.


Kā atklāja J.Visockis, Jāņa Lūša vārds minēts vairākās apgāda "Jumava" izdotās grāmatās, bet šis izdevums ataino Jāņa Lūša dzīvesstāstu. Izdevējiem paveicās sastapt Arni Terzenu, kurš atrada kopīgu valodu ar Jāni Lūsi un lasītāji varēs uzzināt daudz vēl līdz šim nezināmu un interesantu faktu par šo leģendāro personību.


Grāmata tapusi arī ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu, jo Jānis Lūsis, aizvadītā gadsimta izcilākais vieglatlēts, Mehiko (1968) olimpisko spēļu čempions, Tokijas (1964) olimpisko spēļu bronzas un Minhenes (1972) olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, četrkārtējais Eiropas čempions šķēpa mešanā, ir Ogres novada Suntažu pagasta iedzīvotājs.  


Klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, atgādinot, ka pagājušajā gadā ar pašvaldības atbalstu tika izdota grāmata "Ogres novada kultūrvēsturiskie pieminekļi", kas stāsta par novada vērtībām. Kā uzsvēra domes priekšsēdētājs, viena no galvenajām novada vērtībām ir cilvēks, tāpēc Ogres Vēstures un mākslas muzejam būtu jāpievērš īpaša uzmanība materiālu apkopošanai par Ogres novada izcilākajām personībām, kas pārtaptu grāmatā. "Sportiskie rezultāti un citi sasniegumi nāk un aiziet, bet cilvēks kā vērtība paliek un iedvesmo citus," norādīja E.Helmanis.


Tikšanās noslēgumā klātesošie varēja saņemt arī grāmatas autora autogrāfu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44116

2019. gada 20. jūnijā, 22:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet