Atgriezties pie raksta

Ogres Vēstures un mākslas muzeja nometnē bērni izzina novada vēsturi Foto

No 17. līdz 21.jūnijam Ogres Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību rīkoja dienas nometni bērniem "Mans novads, mana pilsēta OGRE".

Katru rītu 30 nometnes dalībnieki devās uz muzeju, lai no plkst.10.00 līdz 16.00 piedalītos dažādās izzinošās, izglītojošās un radošās nodarbībās.


"Nometne norit Ogres Vēstures un mākslas muzejā, un tās tematika ļoti lielā mērā saistīta ar Ogres novada, īpaši Ogres pilsētas un tās apkārtnes, vēsturi," atklāj nometnes vadītāja, Ogres Vēstures un mākslas muzejpedagoģe Jana Iesalniece.


Lai iepazītu Ogri un tās apkārtni, nometnes dalībnieki iepazinās ar pilskalniem un arheoloģiskajiem pieminekļiem Ogrē un novadā. Nodarbību "Ogres vēsture laiku lokos.  Pilskalni Ogrē un novadā"  vadīja muzeja speciālists Arno Smiltnieks. Daudzi no skolēniem vēl nebija iepazinušies ar pirms pusgada atklāto muzejā atklāto pastāvīgo ekspozīciju "Pietura Ogre", tāpēc bērni noklausījās lekciju ar lielu aizrautību.


Lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, nometnes dalībnieki devās klātienē apskatīt Ķentes pilskalnu un Zilo kalnu pilskalnu.


"Esam domājuši, lai visas nodarbības bērniem būtu interesantas un viņiem nevajadzētu garlaikoties," norāda J.Iesalniece.


Nometnē bērni uzzināja arī daudz noderīga, piemēram, kā  justies drošam savā pilsētā. Pirmajā nometnes dienā bija drošības nodarbība "Dzelzceļš Ogrē. Esmu drošs pie dzelzceļa", ko vadīja AS "Latvijas dzelzceļš" pārstāve Māra Baumane. Iegūtās zināšanas noderēja, kad viņi brauca ar vilcienu uz Ikšķili.


Nometnē varēja izpausties arī radoši. Piemēram, viena no nodarbībām bija veltīta dekupāžas prasmju apgūšanai.  Bērnu mākslinieciski noformētie galdi paliks muzeja pedagoģiskajā klasē, un mācību gada laikā, apmeklējot muzeju, nometnes dalībnieki varēs apsēsties un darboties pie "sava" galda.


Nometnes pēdējā diena tika atvēlēta novada skaistāko vietu iepzīšanai. Dalībnieki devās uz Lielo Kangaru dabas parku, kur izstaigāja Dabas taku, apmeklēja Koderu pilskalnu, Ķeipenes kinostaciju,  Plāteres pilskalnu, Madlienas baznīcu, kā arī mielojās ar ugunskurā vārītu zupu.


"Nometnes pēdējā dienā teiksim paldies ne tikai bērniem, bet arī viņu lieliskajiem vecākiem. Esmu patīkami pārsteigta, cik bērni ir gudri un labi audzināti. Ar viņiem visu var sarunāt. Vecākie bērni palīdz mazākajiem, izrāda rūpes par mazākajiem, ir iecietīgi un pacietīgi," stāsta J.Iesalniece.


Nometnes vadītāja ļoti pateicīga Ogres Vēstures un mākslas muzeja speciālistu komandai, kura iesaistījās darbā ar nometnes dalībniekiem. Nodarbības vadīja un darbu organizēja ne tikai nometnes vadītāja, bet arī vēsturnieki Santa Šustere un Arno Smiltnieks, informācijas speciāliste Ieva Arnīte, mākslinieks Māris Ruskulis un, protams, muzeja direktore Evija Smiltniece.


J.Iesalniece atzīst, ka viņa ir gandarīta un emocināli piepildīta  par aizvadīto nedēļu, jo saņēmusi arī daudz pateicības vārdu no bērnu vecākiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44117

2019. gada 21. jūnijā, 10:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet