Atgriezties pie raksta

Plāteres pilskalnā sagaidīti Saulgrieži Foto

Plāteres pilskalns Madlienas pagastā jau vairākus gadus ir Saulgriežu sagaidīšanas centrs Ogres novadā. Saulgriežu laikā šeit pulcējas cilvēki, lai atcerētos senās tradīcijas un mācītos svinēt svētkus.

Šogad Saulgriežus ieskandināja folkloras kopas "Kokles muzikanti" un "Skandinieki" Julgi Staltes vadībā.


Neatņemama Saulgriežu sagaidīšanas sastāvdaļa ir ugunskura rituāls. Kā ierasts, ugunskuru veidošanā piedalījās visi klātesošie Ineses un Jāņa Krūmiņa vadībā. Ugunskuru iededza Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa, Šogad rituāla laikā ugunskurā tika ziedoti graudi un dzīpari.


Pēc ugunskura iedegšanas tika godināti visi klātesošie Jāņi, kuriem bija tas gods izdancināt visas klātesošās dāmas.


Vakara gaitā tika pīti vainagi un sietas pirts slotas, vārīts Jāņu siers un tēja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44118

2019. gada 21. jūnijā, 09:31, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

visszinis • 2019. gada 25. jūnijā, 16:03
Man jau liekas to visu pa 10 evro varēja uztaisīt.
to to jutājums • 2019. gada 25. jūnijā, 14:27
Dīvaini, bet 20.jūnija (ceturtdienas) pasākuma ierakstā var redzēt nopļautu zāli, uzprišinātus dēlīšus un tie, kuri piedalījās, arī stāsta, ka viss jau ceturtdien bija sakopts....Tad nav brīnums, ka viss izmaksāja 17 tukst. mums paveicās- pa lēto sataisīja!
To jautājums • 2019. gada 24. jūnijā, 23:04
Mēdzam braukt uz Plāteri piknikot, un vel piektdien tur nebija ne miņas no sakārtotas vietas. Dēļ garās zāles, šoreiz meklējām citu piknika vietu, nerunājot par skatuvīti, kurai dēļi bija norauti jau kādu lauku iepriekš. Skatos bildes un viss sakārtots, kā diena pret nakti, būtu zinājuši, būtu uz pasākumu devušies, jo piektdienas vakarā tur nekā nebija no sakārtotas vietas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet