Atgriezties pie raksta

Ogres foto klubs viesojas kaimiņu novadā Foto

Foto klubam "Ogre", kas šogad atzīmē savu piecdesmito gadu, ir tradīcija vasarā doties radošā plenērā ārpus pilsētas.

Pēdējo desmit gadu laikā kluba biedri jau pabijuši visos Ogres novada pagastos, tāpēc šogad nolemts apciemot kaimiņus un viesoties Kākciemā, Ropažu novadā. 


Kā katru gadu plenēra ietvaros fotografējām vietējos iedzīvotājus viņu ikdienas gaitās. Viss iegūtais materiāls tiek apkopots un nodots muzejam kā sava laika liecība. 


Ogres fotogrāfi bija patīkami pārsteigti un aizkustināti par Kākciema iedzīvotāju atsaucību un viesmīlību. Lielu sagatavošanas darbu, uzrunājot iedzīvotājus, bija veikusi Māra Priede, Dienas centra "Kākciems" darba organizatore, tāpēc foto sesijās piedalījās visu paaudžu kākciemieši – no pavisam maziem bērniem līdz dzīves gudriem senioriem. 


Savukārt kluba fotogrāfe Gita Bērziņa, kura Kākciemā pavadījusi bērnību, parādīja kolēģiem savu dzimto pusi ar sirsnīgu un personisku attieksmi. Vairāki foto kluba biedri atzina, ka dažkārt nozīmīgāka ir nevis iegūta fotogrāfija, bet sarunas ar cilvēkiem un viņu stāstītais. 


Šogad kluba plenērs nevilšus izvērtās par starptautisku pasākumu, jo lekcijās zināšanās par kompozīciju un portretiem dalījās pasniedzēja un fotogrāfe no Pleskavas Irina Boļšakova. Viņa arī aktīvi piedalījās foto plenēra norisēs. 


Krievijas fotogrāfe atzinīgi izteicās par ogrēniešu nopietno interesi par fotogrāfiju un spēju sadarboties nozīmīgos projektos. Fotogrāfe regulāri apmeklē kluba organizētos seminārus "Egona Spura ceļš". Arī Ogres fotogrāfi piedalās foto izstādēs Pleskavā. Šogad konkursā "Hanzas savienība: vēsture, pilsēta, cilvēki" kluba biedres Tatjanas Stumbres fotogrāfija ieņēma pirmo vietu, bet Ērika Rāceņa foto – trešo vietu.  


Labākās plenēra fotogrāfijas vasaras nogalē būs redzamas izstādēs Kākciemā, Ropažu novadā, un rudenī Ogrē, Kultūras centra Foto izstāžu zālē. Tās vērtēs ne tikai ogrēnieši, bet arī fotogrāfi no visas Latvijas, kas tradicionāli rudenī ierodas uz semināru "Egona Spura ceļš", kurš šogad notiks jau desmito gadu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44178

2019. gada 2. jūlijā, 09:51, Kultūra un izglītība
Dace Voitkeviča, Foto kluba "Ogre" vadītāja

Jaunākie komentāri

Lunis • 2019. gada 2. jūlijā, 20:15
Čakli , Dace VAR !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet