Atgriezties pie raksta

Muzejā pirmā "Mana Ogre sapņos un īstenībā" meistardarbnīca Foto

12. jūlijā Ogres Vēstures un mākslas muzejā tikās Ogres novada projektu konkursa "R.A.D.I. – Ogres novadam" atbalstītā projekta "Mana Ogre sapņos un īstenībā" īstenotāji – biedrība "Aspazija" un ieinteresētie cilvēki, kas vēlas piedalīties projektā.

Projekta mērķis ir ikvienam sniegt iespēju attēlot gleznā vismīļāko un svarīgāko vietu savā pilsētā un novadā, tādu, kāda tā ir viņa sapņos vai īstenībā, un ar to piedalīties gleznu izstādē. Projekta laikā norisināsies četras meistardarbnīcas, kurās varēs iegūt vērtīgus padomus, lai tiktu izveidots pēc iespējas veiksmīgāks gala darbs.


12. jūlijā meistardarbnīcā piedalījās Ogres Vēstures un mākslas muzeja izstāžu kuratore Dagnija Vegnere. Muzejā uz tikšanās brīdi tika izstādīti 20 dažādi mākslas darbi, kas atrodas muzeja krājumā, kuros skatāmi Ogres skati. Darbus veidojuši gan amatieri, gan profesionāli mākslinieki, tostarp skatāmi grafiķu Pētera Upīša, Jāņa Liepiņa darbi, Pētera Aulmaņa akvareļi, Ugas Skulmes un citu autoru gleznas. Kopumā muzeja kolekcijā ir ap 200 darbu, kuros paveras pilsētas ainavas, arhitektūra un citi tai raksturīgi rakursi. Vegnere uzsver, ka lielai daļai šo mākslas darbu piemīt svarīgs kultūrvēsturiskais mantojums, jo laikam ritot, šajos darbos var novērot izmaiņas, kādas skārušas pilsētu, saskatīt katram gleznošanas laikam raksturīgas iezīmes, piemēram, saskatīt kādas mēbeles bijušas iecienītas Ogres vasarnīcu īpašniekiem. 


Izstāžu kuratore atklāja dažādas tehnikas un lietderīgus knifus, kas konkursa dalībniekiem palīdzēs nonākt pie labāka rezultāta.


Interesentiem, kuri bija ieradušies uz tikšanos bija iespēja uzdot jautājumus un noskaidrot no muzeja speciālistes, kādam jābūt mākslas darbam un tā noformējumam, lai to varētu izstādīt muzejā.


Konkursa laikā veidotie darbi tiks izstādīti Ogres Vēstures un mākslas muzejā.


Vairāk par projektu: http://aspazijaon.mozello.lv 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44233

2019. gada 13. jūlijā, 12:37, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kailums • 2019. gada 14. jūlijā, 13:15
Es ar nezināju. Kuratore!
Lunis • 2019. gada 13. jūlijā, 14:48
Skaisti , es i nazinaju

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet