Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā skatāma mākslinieku Zobenu izstāde "Veltījums" Foto

10.augustā Ogres Vēstures un mākslas muzejā mūzikas pavadībā tika atklāta Aleksandra Zobena 75 gadu jubilejas izstāde. Par tajā skatāmajiem darbiem pats autors atklāšanas dienā izteicās, ka tie ir viņa mūža atspoguļojums.

Izstāde ir veltījums Aleksandra sievai Astrīdai Zobenai (1947 – 2010), kura viņu un abu meitu Kristīni Zobenu-Zālīti ievadījusi mākslas pasaulē, daloties ar savu pieredzi un zināšanām.


Atklāšanas dienā pats mākslinieks atzina, ka tikšanās ar sievu bijusi viņa lielākā laime. Abi ar Astrīdu savulaik dzīvojuši Ikšķilē uz vienas ielas, satikušies un ieskatījušies viens otrā. Tas arī licis māksliniekam mainīt savu aizraušanos ar fotografēšanas mākslu un ieceri kļūt par TV operatoru, pievēršoties keramikai. Palīdzot sievai darboties pie cepļa, Aleksandrs sapratis, ka darbošanās ar keramiku ir veids, caur kuru arī viņš pats vēlas izteikt savu māksliniecisko skatījumu un dzīves pieredzi.


Starp keramikas darbiem, kurus veidojusi Astrīda, zirgu un dažādu putnu veidojumiem, kas ir Aleksandra roku darbs, izstādē apskatāma arī abu meitas Kristīnes Zobenas–Zālītes keramika un gleznas.


Izstāde "Veltījums" Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz 8.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44405

2019. gada 14. augustā, 07:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet