Atgriezties pie raksta

Ogres pilsētas svētkos deju studija "Teixma" uzbur austrumnieciskas noskaņas Foto

Deju studijas "Teixma" deju uzvedums "Aladina burvju lampa" ienesa jaunas krāsas Ogres pilsētas svētkos "Dzīve ir kino".

Pilsētas svētku otrajā dienā Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē skatītāji tika aicināti uz deju studijas "Teixma" uzvedumu "Aladina burvju lampa", kas ir deju izrādes "Aladdins" saīsināts variants. Deju izrāde "Aladdins" studijas "Teixma" iestudējumā pirmizrādi piedzīvoja 1.maijā šeit pat Lielajā zālē. Iestudējums sasaucās ar Ogres pilsētas svētku moto "Dzīve ir kino", jo šī pasaka vairākkārt iedzīvināta arī kino. Šogad uz ekrāniem nonākusi Volta Disneja filmu studijā radītā ASV muzikāla fantāzijas filma "Aladins", kuras režisors ir Gajs Ričijs.


"Teixma" skatītājus sajūsminājusi ar vairākiem augsta līmeņa iestudējumiem. To vidū minami "Maija un Paija", "Alise brīnumzemē", "Ledus sirds".


Kā portālam "Ogre.Net.lv" atklāja studijas vadītāja Teiksma Ziemele, arī šajā sezonā taps jauns iestudējums, bet tas gan vēl tiek turēts noslēpumā. Deju studija gaida arī jaunus dalībniekus, kuriem ir vēlēšanās dejot.


Jāpiebilst, ka šis bija ne tikai saīsināts uzvedums, bet arī tika izrādīts neierastos apstākļos. Skatītāji sēdēja nevis uz krēsliem, bet uz īpaši šim pasākumam gatavotiem spilveniem. Iemesls bija visnotaļ prozaisks, jo šovasar notika vērienīgi Lielās zāles atjaunošanas darbi. Svētku priekšvakarā darbi tika pabeigti, bet krēsli Lielajā zālē vēl nav uzstādīti. Tiesa gan, šķietamais mīnuss pārvērtās par plusu, jo radīja īpašu atmosfēru, lai baudītu austrumu pasaku atbilstošos apstākļos.


ONKC apmeklētājus var iepriecināt ar informāciju, ka Lielā zāle tiks atklāta 12.oktobrī ar brīnišķīgu koncertu, kurā uzstāsies pieprasītākais latviešu pianists Andrejs Osokins, viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, latviešu vijolniece Kristīne Balanas un viena no aizraujošākajām un daudzpusīgākajām šī laika māksliniecēm, latviešu čelliste Margarita Balanas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44483

2019. gada 24. augustā, 19:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

inga • 2019. gada 25. augustā, 19:31
tiešām vienreizēji!!!!! un tā sēdēšana uz spilveniem bija mīļi...
Acīmredzamais-neticamais • 2019. gada 25. augustā, 12:25
Brīnumskaisti. Līdzvērtīgi "Dzirnu" dejotājiem Rīgā, nebūdams profesionālis šajā jomā, gribas vērtēt. Un Ogrē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet