Atgriezties pie raksta

Ogres 1. vidusskolā atklāj RTU Bērnu un jauniešu universitāti

23. augustā Ogres 1. vidusskolā notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitātes (BJU) atklāšana. 

Atklāšanas pasākums tika aizvadīts Ogres pilsētas svētku ietvaros un to vadīja RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Ivars Svilāns. "Sākumam ir nozīme. Tam, ka vecāki ķimerējas un dara kaut ko kopā ar saviem bērniem. Pat, ja pa vidam liekas, ka tā interese pazūd, sevišķi inženierzinātnēs, kad pienāk tās grūtākās lietas – ķīmija, fizika. Ja ir tā interese un vēlme darīt, tad pēkšņi izrādās, ka visu var saprast un apgūt. Kā liecina dažādi pētījumi, tad inženierzinātnes ir vienas no nākotnē prognozējami vislabāk apmaksātākajām jomām", savā runā pauda Ivars Svilāns.


Atklāšans pasakumā piedalījās arī Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, kurš lielu uzsvaru liek uz to, ka RTU Bērnu un jauniešu universitātes interešu izglītības nodarbības ir domātas visa novada bērniem, ne tikai Ogres 1. vidusskolas, bet arī citu skolu bērniem. Visi ir laipni gaidīti! I. Grigorjevs vēlas mudināt nebaidīties un pieteikties arī meitenēm, jo ne tikai zēni, bet arī meitenes ir ļoti labi inženieri.


RTU Bērnu un jauniešu universitāte tās dalībniekiem būs bez maksas un tā būs lieliska iespēja bērniem un jauniešiem apgūt inženiezinātnes par to nemaksājot. Lielu atbalstu Bērnu un jauniešu universitātes izveidei ir snieguši sadarbības partneri – finansiālais atbalstītājs "Mikrotik", Ogres Pašvaldība, kā arī Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs. Pasākumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atklāja, ka saikne starp RTU un Ogres 1. vidusskolu ir labs sākums tam, lai parādītu jaunajiem cilvēkiem ceļu, pa kādu dzīvē var iet. Kādu ceļu izvēlēsies, tas jau būs atkarīgs no viņiem pašiem.


E.Helmanis pateicās sadarbības partneriem, ar kuru atbalstu šo projektu izdevies īstenot. Atklāšanas pasākumā apmeklētajiem bija iespēja piedalīties meistardarbnīcās, kā arī interaktīvā viktorīnā, kurā 3 labākie tika pie balvām. Nodarbības Ogres 1. vidusskolā sāksies 9. septembrī un noslēgsies maijā. Nodarbības notiks trīs vecuma grupās pirmdienās (2. līdz 9.klašu skolēniem) un trešdienās (2. un 3.klašu skolēniem). Nodarbībās katrs mēnesis tiks veltīts vienai tēmai un jomai, kas saistītas ar RTU studiju un pētniecības virzieniem (piemēram, inovācijas, elektronika, ķīmija, vides zinātne, mašīnzinības, ekonomika utt.). Katrai tēmai paredzētas 3 – 4 nodarbības.


Šobrīd ir sākusies pieteikumu pieņemšana RTU Bērnu un jauniešu universitātē Ogrē. Pieteikties var līdz pat 4. septembrim un to to var izdarīt arī elektroniski BJU interneta vietnē  https://www.rtu.lv/lv/bju/pieteikties.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44489

2019. gada 26. augustā, 08:20, Kultūra un izglītība
Agnija Putniņa

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet