Atgriezties pie raksta

Pirms jaunā mācību gada pedagogi gūst jaunas atziņas un ierosmes darbam Foto

Šodien Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās reģionālā profesionālās kvalifikācijas pilnveides konference "Labvēlīgas un radošas vides veidošana izglītības iestādē", kurā piedalījās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Baldones novadu izglītības iestāžu pedagogi. 

"Savās domās mēs vēl kavējamies saulainajā vasarā, bet kalendārs jau rāda augusta beigas, kad ir laiks domāt par jauno mācību gadu un izvirzīt jaunus mērķus. Gribu novēlēt, lai jums netrūkst kompetenču savu mērķus sasniegšanā," atklājot konferenci, sacīja Ogres Valsts ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītāja Inna Zenkeviča.


Konferences dalībniekus uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš: "Ogres novada pašvaldība daudz paveikusi, lai izglītojamo dzīve skolā un ārpus tās būtu daudz labāka un vērtīgāka. Nupat aizvadītājos pilsētas svētkos esam atklājuši vēl vienu bērnu rotaļlaukumu un jaunu skeitparku. Īstenojot dažādus projektus, mūsu skolas kļuvušas mūsdienīgākas un pievilcīgākas. Viens no izaicinājumiem ir jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas celtniecība, ko plānots pabeigt tuvāko pāris gadu laikā. 2018.gads bija pirmais pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas, kad pilsētā bija iedzīvotāju skaita pieaugums, un tas nozīmē, ka cilvēki šeit vēlas dzīvot, strādāt un mācīties. Atšķirīga situācija ir pagastos, bet arī tur tiek saglabātas mācību iestādes, lai tās iedzīvotājiem būtu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Es uzskatu, ka mēs ejam pareizā virzienā."


G.Sīviņš pateicās pedagogiem par darbu, ko viņi iegulda jaunās paaudzes izglītošanā, paužot cerību, ka plānotās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā, koncentrējot spēkus izglītības pārraudzībā un pārvaldībā, ieguvēji būs gan skolēni, gan pedagogi.


Priekšsēdētāja vietnieks sveica Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas jauno pedagoģi Sanitu Rešinsku, kura ir arī šīs skolas absolvente. 


Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vārdā pedagogus ar jaunā mācību gada sākumu sveica pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste Vineta Āboltiņa: "Šajā mācību gadā gaidāmi vairāki izaicinājumi - jaunā mācību satura ieviešana pirmsskolas izglītībā, izglītības piedāvājumu veidošana vidusskolas posmā, speciālās izglītības nodrošināšana novadā, kā arī skolu tīkla veidošana saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. Lai katrā izglītības iestādē mācību gads izdodas ar skaidru redzējumu, kas ir jāsasniedz un kā to izdarīt!" 


Konferences īpašais viesis, bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, lekcijā "Skolotājs pārmaiņu laikos" dalījās pieredzē par izglītības mērķiem, saturu un skolotāja vietu tajā, atzīstot, ka viņš nekad neatsaka uzstāties divu auditoriju priekšā – tie ir jaunieši un pedagogi.


"Es vēlētos lai visiem skolēniem būtu tāda izglītība, kā aristokrātu bērniem renesanses laikmetā. Jābūt klasiskās izglītības nemainīgajai daļai. Ja tādas izglītības nav fiziķim, viņam ir atņemtas radošās spējas, lai attīstītu fizikas  zinātni. Savukārt sociālo zinātņu pārstāvjiem jāpārzina eksaktie priekšmeti. Vēlāk viņi dzīvē par to pateiks paldies," sacīja V.Zatlers, aicinot skolotājus strādāt radoši un iemācīt vairāk, nekā to prasa programmas.


Pēc lekcijas skolotājiem bija iespēja piedalīties darbnīcās "Radošā lasīšana skolēna motivācijas veicināšanai", "Skolotāju sadarbība multidisciplināru un starpdisciplināru stundu veidošanā", "Komunikācija starp paaudzēm - sadarbība vai katastrofa?". Atsevišķas darbnīcas bija organizātas angļu valodas pedagogiem, informātikas un tehnoloģiju jomas pedagogiem un Ogres novada izglītības iestāžu direktoriem un direktoru vietniekiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44526

2019. gada 28. augustā, 15:21, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Zatlers? • 2019. gada 1. septembrī, 14:27
Aristokrātu bērni renesances laikā mācījās individuāli pie privātskolotājiem. Kas tam kopīgs ar divām pārpildītajām Ogres skolām? Bet novēlēt jau var.
Viedoklis • 2019. gada 29. augustā, 21:26
Ar "gudra un zinoša" nepietiek. Emocionālās inteliģences ļoti pietrūkst...
skolotaja • 2019. gada 29. augustā, 20:24
vienmer atrodas kam kaut kas nepatik,lai Inna pamegina,vina gudra un zinosa.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet