Atgriezties pie raksta

Dzejas dienās Zvaigžņu ielā skan dzeja un mūzika Foto

12.septembra pēcpusdienā pie Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) pasākumā "Dzeja uzzied Zvaigžņu ielā" tikās dzejas rakstītāji, lasītāji un cienītāji, lai ar vārda un mūzikas spēku uz mirkli paceltos pāri ikdienībai un ļautos citādām sajūtām – tuvāk zvaigznēm.

"Šis ir pirmais pasākums Ogres Centrālās bibliotēkas pagaidu telpās – Zvaigžņu ielā 4. Esam aicinājuši Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" dzejniekus, jauniešus no Ogres izglītības iestādēm. Svinēsim svētkus dzejai," sacīja OCB direktores vietniece Aija Žilvinska.


OCB direktore Jautrīte Mežjāne sveica visus Dzejas dienās, aicinot pabūt tuvāk zvaigznēm, tuvāk sapnim par jauno bibliotēku, bet vistuvāk, protams, dzejai.


Dzejas pēcpusdienā savus darbus lasīja Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" dzejnieki un Ogres tehnikuma audzēkņi, bet Jaunogres vidusskolas skolēni bija izvēlējušies skandēt Imanta Ziedoņa vārsmas. Kā uzsvēra A.Žilvinska, Ogres Centrālajai bibliotēkai ar izglītības iestāžu jaunajiem talantiem un viņu pedagogiem izveidojusies ļoti laba sadarbība, un viņi jau vairākus gadus ir gaidīti viesi Dzejas dienās.


Neviena dziesma nevar tapt bez labas dzejas, tāpēc skaņās ietērpts rakstītais vārds sniedz vēl spilgtākas un paliekošākās emocijas. Un, ja vēl mūzikas autori paši raksta dzeju, kā tas ir ar Maiju Bogdanovu un Artūru Manguli, tad dziesma aiziet līdz klausītāju sirdīm.


Pasākuma noslēgumā Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" vadītāja Ilga Rēdmane pateicās visiem dalībniekiem, dzejniekiem, īpaši jauniešiem, kuri dzejas rindās pauda tēvzemes mīlestību.


Ogres literāri radošā apvienība "Sirdsdoma" uzsākusi savu 15.radošo sezonu. "Sirdsdomas" izveidotāja un vadītāja visus šos gadus bijusi Ilga Rēdmane, kurai 2014.gadā par ieguldījumu Ogres novada kultūras dzīves attīstībā piešķirts Ogres Goda pilsoņa tituls. "Sirdsdomas" vadītāja bijusi arī ražīga autore. Arī sagaidot šīs Dzejas dienas, tapuši divi jauni dzejoļu krājumi – "Noskaņu atspulgi" un "Noskaņu atspulgi dvēseles stīgās".


I.Rēdmane, atceroties radošām idejām pārpilno laiku, kas radis atbalsi apvienības autoru izdotajās grāmatās, apvienības vadītājas stafeti šajās Dzejas dienās nodeva dzejniecei, Ogres sākumskolas latviešu valodas skolotājai Skaidrītei Loginai. Pasniedzot jaunajai vadītājai ziedus, I.Rēdmane vēlēja, lai "Sirdsdoma" turpina ziedēt kā skaista puķe. Kā atmiņu no Dzejas dienām ikviens varēja līdzi paņemt Ogres novada dzejnieku 2007.gadā izdoto dzejas kopkrājumu "Pie Daugavas un Ogres tapušais vārds".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44669

2019. gada 12. septembrī, 23:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Rita Auziņa • 2019. gada 20. septembrī, 14:48
Paldies par Dzejas dienām! Bet man vislielākais prieks par to, ka Ogres Latviešu biedrības izsludinātā konkursa par Imanta Ziedoņa daiļradi apgūtā dzeja atrada klausītājus šajā pasākumā... Lai veiksmīga sadarbība...
Rita Auziņa • 2019. gada 20. septembrī, 14:46
Paldies par Dzejas dienām! Bet man vislielākais prieks par to, ka Ogres Latviešu biedrības izsludinātā konkursa par Imanta Ziedoņa daiļradi apgūtā dzeja atrada klausītājus šajā pasākumā... Lai veiksmīga sadarbība...
Kā jau ōgrē • 2019. gada 13. septembrī, 05:29
Tur tanī pasākumā zīmējās darbinieki,jo dzejot pašiem nav talanta

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet