Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolas audzēkņi priecājas par jauno grafikas spiedi Foto

12.septembrī Ogres Mākslas skolas 5.kursa audzēkņi kopā ar skolotāju Kristīni Jukmani Grafikas nodarbībā iemēģināja par Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta "Materiāltehniskās bāzes uzlabošana Ogres Mākslas skolā" piešķirtajiem finanšu līdzekļiem iegādāto grafikas spiedi.

"Valsts Kultūrkapitāla fondam ir tradīcija katru gadu uzrunāt profesionālās ievirzes - mākslas un mūzikas - izglītības iestādes, lai iedalītu līdzekļus materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai. Ogres Mākslas skola šo iespēju izmantoja jau ceturto reizi, un šajā gadā esam saņēmuši finansējumu grafikas spiedes iegādei 1400 eiro apmērā. Iepriekšējos gados esam iegādājušies palielinātāju foto nodarbībām, šujmašīnu, keramikas krāsni un virpu. Paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam par šo lielisko iespēju!", saka Ogres Mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Signe Kraukle.


Grafikas spiede Ogres Mākslas skolai bija ļoti nepieciešama, jo pagājušajā mācību gadā mainījās izglītības programma, apmācību laiku pagarinot no pieciem līdz septiņiem gadiem. Mācoties ilgāk mākslas skolā, iespējams apgūt dažādas zīmēšanas tehnikas, un grafika ir viena no tām, skaidro S.Kraukle. 


Gan audzēkņi, gan pedagogi ir ļoti priecīgi par iegādāto grafikas spiedi.


"Tā ir liela privilēģija, ka mums ir īsta grafikas spiede kā māksliniekiem, un vairs tas nav jādara ar roku. Tagad audzēkņi var apgūt izglītības programmā ietvertās grafikas tehnikas – gan augstspiedi, gan dobspiedi. Bez šīs spiedes palīdzības tas nebūtu iespējams," uzsver K.Jukmane. Un piebilst: "Līdz šim mēs izmantojām novecojušu grafikas spiedi, ar kuru bija ļoti apgrūtinoši strādāt. Šī ir mazāka, kompaktāka un daudz ērtāk lietojama nodarbībās".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44673

2019. gada 13. septembrī, 10:41, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet