Atgriezties pie raksta

Ogres teātris atklājis jauno sezonu

 22. septembrī ar izrādi "Ivanovs" Jāņa Kaijaka režijā svinīgi tika atklāta Ogres teātra jaunā sezona.

Šī ir pirmā sezona, kurā Ogres teātris darbosies īpaši teātra mākslinieciskajām vajadzībām radītajā spēles laukumā – Ogres Teātra telpā. Līdz ar sezonas atklāšanu pirmizrādes apmeklētāji kā pirmie varēja iepazīties arī ar mākslinieces Ilzes Kupčas-Ziemeles sadarbībā ar reklāmas aģentūru "Digitālā pele" radīto Ogres teātra aktieru, mākslinieciskā un tehniskā personāla portretu galeriju, kas turpmāk pirms izrādēm un citiem notikumiem būs aplūkojama Ogres Teātra telpā.


Pēc sezonas atklāšanas izrādes skatītājiem pirmo reizi bija arī iespēja tikties sarunā ar teātra māksliniecisko vadību un aktieriem. Režisors un teātra mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks, iezīmējot teātra līdzšinējos darbību un nākotnes plānus, pauda gandarījumu par Ogres teātra sasniegumiem (īpaši – 2019. gada vasarā saņemto pirmo Līvijas Akurāteres balvu), kā arī izteica pateicību Ogres novada Kultūras centram un personīgi tā direktorei Antrai Purviņai par atbalstu un palīdzību Ogres Teātra telpas tapšanā. Klātesošie tika iepazīstināti ar teātra radošo direktori Ievu Rodiņu, kura īpaši izcēla Ogres teātra nosaukuma un līdz ar to – statusa maiņu, pamazām kļūstot par pilnvērtīgu reģionālas un nacionālas nozīmes teātri. Arī skatītāji, paužot iespaidus pēc izrādes, izcēla aktieransambļa izcilo sniegumu, salīdzinot to ar profesionālo teātru līmeni.


Ieskicējot Ogres teātra nākotnes plānus, Ieva Rodiņa izcēla Ogres Teātra telpu kā Ogres un Latvijas mērogā nozīmīgu kultūras vietu, kurā līdzās Ogres teātra izrādēm plānotas arī citu Latvijas teātru viesizrādes, filmu seansi, koncerti u. c. kultūras notikumi.


Šoruden Ogres teātra repertuārā vienkopus būs redzami visi trīs pēdējo gadu laikā tapušie, skatītāju un kritiķu atzītie klasikas iestudējumi – Henrika Ibsena "Bernika projekts", Oskara Vailda "Cik svarīgi būt nopietnam" un Antona Čehova "Ivanovs". Savukārt decembrī plānoti divi notikumi – pirmizrāde franču komēdijai "Rītdiena ir tālu" pēc Pjēra Barijē un Žana-Pjēra


Gredī klasiskās lugas "Četrdesmit karāti" motīviem, kā arī īpašs Ziemassvētku uzvedums, kurā būs redzami gan Ogres teātra vadošie aktieri, gan Ogres Teātra studijas audzēkņi.


Drīzumā plānots atvērt arī Ogres teātra mājaslapu, kurā būs pieejama informācija par teātra jaunumiem, izrādēm un repertuāru.


Tuvākās Ogres teātra izrādes – O. Vailda "Cik svarīgi būt nopietnam" 29. septembrī plkst. 17.00 un A. Čehova "Ivanovs" 19. oktobrī plkst. 17.00. 


"Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā ar Ogres novadnieka karti – īpaša cena!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44751

2019. gada 23. septembrī, 12:41, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

līmenis esot • 2019. gada 24. septembrī, 18:56
jā tīri labs. Bet laikam jau nekas cits nav redzēts un mīļākā lokācijas vieta ir dīvāns.
Andris • 2019. gada 23. septembrī, 16:45
Labs līmenis, pat uz Rīgu nav jābrauc.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet