Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrs piedāvā jaunākās latviešu filmas

Šogad pirmizrādi piedzīvo daudzas ilgi gaidītās Latvijas režisoru filmas.

Arī Ogres novada Kultūras centrs saviem apmeklētājiem piedāvā jaunākās filmas dažādām gaumēm. Ceļojumu kino uzsākam ar filmu par jauniešu trauksmaino dzīvi filmā JELGAVA’94, 20. oktobrī piemizrādi piedzīvos filma CEĻOJUMS UZ OGRI, tālāk jau pavisam nopietnas dzīves problēmas risinās filmā NEKAS MŪS NEAPTURĒS. Biogrāfiskā kino cienītājiem noteikti interesi radīs gan režisora Kaspara Rogas dokumentālā filma MEKLĒJOT MR. KAULIŅU, gan režisora Tālivalža Margēviča filma ZIGFRĪDS ANNA MEIEROVICS, kas vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu. Pirms filmas būs arī tikšanās ar pašu režisoru Tālivaldi Margēviču. Režisora Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma SPIEGS, KURŠ MANS TĒVS atklās skarbus, pat dramatiskus piedzīvojumus un sarežģītu dzīves ceļu labirintus. Un protams arī Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē būs iespēja noskatīties tik sen gaidīto režisora Dzintara Dreiberga filmu DVĒSEĻU PUTENIS - vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem.


Gaidām jūs Ogres Kultūras centrā, Ciemupes Tautas namā un Ogresgala Tautas namā!


Ogres Kultūras centrā


16. oktobrī plkst.19.00


ONKC Lielā zāle


Jura Podnieka studijas filma JELGAVA’94. Režisors Jānis Ābele


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis - Jelgavas puika ar "zubra" līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr  iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē - ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods.


20. oktobrī plkst. 17.00


ONKC Lielā zāle


Filmas CEĻOJUMS UZ OGRI pirmizrāde 23. oktobrī plkst. 19.00 ONKC Lielā zāle


Režisora Andra Gaujas filma NEKAS MŪS NEAPTURĒS


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Līdz 16 g.v. – neiesakām


Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu un mīļāko sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita. Pretēji gaidītajam, eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm.


24. oktobrī plkst. 19.00


Ogres Teātra telpa


Režisora Kaspara Rogas dokumentālā filma MEKLĒJOT MR. KAULIŅU


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Līdz 12 g.v. – neiesakām


Filma stāsta par Guntaru Kļaviņu jeb Mr. Kauliņu, kurš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.  


6. novembrī plkst. 19.00


ONKC Lielā zāle


Režisora Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma SPIEGS, KURŠ MANS TĒVS


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu Līdz 12 g.v. – neiesakām


Ievas Lešinskas-Geiberes personiskais stāsts par viņas tēvu – divu politisko lielvaru, ASV un PSRS, dubultaģentu aukstā kara laikā


13. novembrī plkst. 19.00


ONKC Lielā zāle


Režisora Dzintara Dreiberga filma DVĒSEĻU PUTENIS


(Pārdošanā no 8. oktobra) Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam


pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


21. novembrī plkst.19.00


Ogres Teātra telpa


Režisora Tālivalža Margēviča filma ZIGFRĪDS ANNA MEIEROVICS


Tikšanās ar filmas režisoru Tālivaldi Margēviču.


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu. Viņa dzīve bija īsa un spraiga, bet pāragrās nāves apstākļi kļuva par pamatu dažādām sazvērestību teorijām. Filma par Latvijas valsts pirmo ārlietu ministru Zigfrīdu Anna Meierovicu reizē ir arī stāsts par sarežģīto


laiku, kurā tika iecerēts un izveidots Latvijas valstiskums - par indivīda izvēlēm un darbībām, kuras varēja ietekmēt visas nācijas likteni. Biļetes uz visām Ogres Kultūras centra filmām varēs nopirkt arī iepriekšpārdošanā kasē vai bilesuparadize.lv. Lūgums vērst uzmanību uz filmu apmeklētāju ieteicamo vecumu.


Ogresgala Tautas namā


30. oktobrī plkst. 19.00


Režisora Ulda Cipsta filma TUR


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu,


Līdz 12 g.v. – neiesakām


Ģeniālas programmētājas Gundegas pasaule sabrūk viņas acu priekšā: viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par


jukušu. Taču viņai izdodas neiespējamais - radīt pirmo pasaulē mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš iemīlas Gundegā un pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda personību. Gundegai nākas izvēlēties - mīlēt datorprogrammu, slēpjot to no visas pasaules centieniem iegūt miljardiem vērtu atklājumu, vai ignorējot savas jūtas, sniegt pasaulei tehnoloģisko brīnumu.


11. novembrī plkst. 19.00


Režisora Dzintara Dreiberga filma DVĒSEĻU PUTENIS


(Pārdošanā no 8. oktobra) Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


Ciemupes Tautas namā 


24. oktobrī plkst. 19.00


Režisora Jura Kursieša filma OĻEGS


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Līdz 12 g.v. – neiesakām


Oļegs ir Latvijas nepilsonis, pēc profesijas miesnieks, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda.


31. oktobris plkst. 19.00


Jura Podnieka studijas filma JELGAVA’94. Režisors Jānis Ābele


Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis - Jelgavas puika ar "zubra" līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē - ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. 


14. novembrī plkst. 19.00


Spēlfilma NEKAS MŪS NEAPTURĒS


Biļetes Eur 4,


Eur 3 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu


Līdz 16 g.v. – neiesakām


Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu un mīļāko sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt


viņa divpadsmitgadīgā meita. Pretēji gaidītajam, eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm.


21. novembrī plkst. 19.00


Režisora Dzintara Dreiberga filma DVĒSEĻU PUTENIS


(Pārdošanā no 8. oktobra) Biļetes Eur 4, Eur 3 ar Ogres novadnieka kartivai aplikācijas kodu Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs doda strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


 


Pasākumos tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44839

2019. gada 3. oktobrī, 14:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet