Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrs piedzīvojis vizuālas pārvērtības un aicina ciemos Foto

11.oktobra vakarā Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) rīkoja pasākumu "Ogre. Centrs. Kultūra.", kura laikā ikvienam interesentam trīs stundu garumā bija iespēja pārliecināties, ka Ogrē centrā ir kultūra visdažādākajos tās veidos un izpausmēs.

Atvērto durvju dienas pasākuma galvenais iemesls – šovasar atjaunotās Lielās zāles atklāšana. 


"Šodien Ogres novada Kultūras centrā patiešām ir īsti svētki, jo šis notikums ir daudzus gadus lolots sapnis gan kultūras centra apmeklētājiem, gan darbiniekiem, kuri strādā šajā namā. Tāpēc šodien ir milzīga gandarījuma sajūta, ka tūlīt vērsim vaļā atjaunotās Lielās zāles durvis," svinīgajā atklāšanas ceremonijā sacīja Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.


ONKC direktore pateicās Ogres novada pašvaldībai par atbalstu īstenojot gan šo, gan arī citus projektus.


Klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzsverot, ka pašvaldība pēdējos gados daudz darījusi, lai Ogre atgūtu savu kūrortpilsētas statusu, un, protams, nozīmīga loma tajā ir arī kultūrai. Pašvaldības vadītājs norādīja, ka tagad kultūras centram jābūt piepildītam ar vēl kvalitatīvāku saturu. 


Pēc veiktajiem atjaunošanas darbiem Lielā zāle pilnībā atbilst koncertzāles statusam. Zāle ir atjaunota, respektējot arhitekta Oļģerta Kraukļa ieceri un saglabājot unikālo sienu apdari. Pirmais, ko skatītāji pamana ieejot koncertzālē, protams, ir jaunie krēsli. Lielās zāles renovācija ir nozīmīgs notikums ne tikai Ogrei, bet arī visai Latvijai, jo ONKC Lielā zāle ar 700 vietām ir lielākā Pierīgā. Pagājušajā gadā Ogres novada Kultūras centrs svinēja 30 gadu jubileju, un šie ir pirmie remontdarbi, kopš zāles atklāšanas 1988.gadā.


Šogad atjaunota arī Mazā zāle, kas ir piemērota akustiskās mūzikas koncertiem. ONKC lepojas arī ar trešo zāli – Ogres Teātra telpu, kas tika atklāta pirms gada.


Pēdējos gados ONKC īstenoti vairāki nozīmīgi projekti – atjaunota Lielās zāles ieeja, vestibili, kāpnes, automašīnu stāvlaukums.


13 000 kvadrātmetru plašais kultūras centrs piepildīts ar augstvērtīgu saturu. ONKC darbojas 21 amatiermākslas kolektīvs. To dalībnieki dzied, dejo, muzicē, spēlē teātri, auž. 


Šogad ONKC kolektīviem pievienojušies arī fotomākslas radītāji. Te mājvietu atradis Foto klubs "Ogre". Pasākuma laikā apmeklētāji varēja apskatīt divas foto izstādes, kā arī gūt priekšstatu, ar ko nodarbojas amatiermākslas kolektīvi, tostarp būt klāt Ogres Teātra jauniestudējuma "Rītdiena vēl tālu" mēģinājumā.


Amatierkolektīvu prezentācijas un priekšnesumus atzinīgi novērtēja arī pasākuma apmeklētāji. "Iespējams redzēt vienuviet visus kolektīvus – iepazīties ar dalībniekiem, novērtēt tērpus, redzēt, kādi ir viņu sasniegumi, apskatīt konkursos un festivālos iegūtās godalgas, fotogrāfijas," atklāja Vita Bormane.


Atvērto durvju dienā Ogres novada Kultūras centrs piedāvāja arī interesantu ekskursiju "Neredzamais kultūras centrs", kuras laikā bija unikāla iespēja ieraudzīt citu kultūras centru - redzēt telpas, ko apmeklētāji ikdienā neredz, piemēram, aizskatuvi, gaismu un skaņu telpu. Ekskursiju vadīja kultūras centra darbinieki.


Sestdien plkst.19.00 ONKC atjaunotajā Lielajā zālē notiks pirmais koncerts "Dzīve kā kino. Kino kā dzīvē", kurā uzstāsies pasaulslavenie latviešu mūziķi – māsas Margarita un Kristīne Balanas un pianists Andrejs Osokins.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/44924

2019. gada 12. oktobrī, 00:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ха ха • 2019. gada 13. oktobrī, 07:13
Уррра!!! Пидрилу вернули!
58.kadrs • 2019. gada 12. oktobrī, 09:59
"Rakstiem" vajag jaunas durvis!
Skats • 2019. gada 12. oktobrī, 09:00
DIENA PRET NAKTI - zāle. Tagad jānovēl visu, neremontēto telpu pakāpenisku atjaunošanu, līdzvērtīgi iesāktajam. Ēka un ogrēnieši sen jau to pelnījuši un visus šos darbus nopelnījuši.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet